| Alex1114i48 a întrebat:

Prietena mea daca se masturbeaza si isi introduce un deget sau doua in vagin, se poate dezvirgina?

14 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca e agresiva, da, pentru ca himenul e la intrarea in vagin!
De ce nu ajunge clitorisul si sanii si buzele?!
Mare atentie la igiena mainilor!

| Violleta2022 a răspuns:

Masturbarae la virgine trebuei sa fie doar cu degetul ep clitors, fara sa-si introduca nimic in vagin, ca se poate deflora singura, din asemenea prostii.
Oricum cu degetul in vagin nu simte nimic, ca nu-si poate atinge centrii nervosi de pe peretii baginali, asadar, daca vrae sa nu se auto dezvirgineze, sa ramana la degetel pe clitoris si atat, fara sa introducca nimic in vagin!

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este : categoric NU, fiindca este IMPOSIBIL sa se poata produce AUTOdezvirginarea. DEZVIRGINAREA femeii se produce numai in momentul in care, pentru prima data in viata ei este introdus in vagin un penis real, adevarat (nu si artificial).
Insa se poate intampla ca in timpul unei masturbari efectuate putin mai neglijent/neatent, se poate rupe. leza sau deteriora membrana/pielita numita HIMEN, pielita care acopera partial intrarea in vagin si in acel caz se produce procesul asa numit si cunoscut ca DEFLORARE a ''pasaricii'' care poate fi insotita si de o sangerare care poate fi mai mica sau mai mare. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu se dezvirginează, dar se poate deflora.

| Sofer a răspuns:

Se poate ca se largeste pisicuta.

| Goete a răspuns:

Intrebarea nu e daca se poate dezvirgina. Poate deflora da...
Problema e ca tu nu o satisfaci

Răspuns utilizator avertizat
| RaAlexandra a răspuns:

Doar daca are niste degete de 16-17 cm

| Goete a răspuns (pentru RaAlexandra):

De ce, crezi ca o scula neaparat are atatia cm?
Cand ti-o masori, nu te pune la perete sa iti masori inaltimea

| RaAlexandra a răspuns (pentru Goete):

Himenul nu este la intrarea in vagin sa se poata rupe de la o masturbare cu degetul.

| Goete a răspuns (pentru RaAlexandra):

Eu dosr am scris ca nu e nevoie de 16-17 cm de scula pentru deflorare

| RaAlexandra a răspuns (pentru Goete):

Nu trebuie sa te oftici

| Goete a răspuns (pentru RaAlexandra):

Nici nu m-am ofticat, doar ti-am explicat ce am scris. Scuze daca am lasat sa se inteleaga altfel

| AMa19 a răspuns:

Buna, daca si foloseste maxim 2 degete si vagonul ei este lubrifiat, nu se poate dezvirgina, pentru ca himenul are un anumit grad de elasticitate. Însă dacă decide sa isi foloseasca mai multe degete sau jucării sexuale, riscurile cresc considerabil.