| All4QuestionS a întrebat:

Prietena mea este virgină şi vrea sa mai rămână un timp aşa, dar totuşi vrea sa facem sex, aşa cã noi ne-am gândit la sexul anal, ce parere aveţi despre asta? Îi poate afecta virginitatea? Dar sanatatea in vreun fel? Şi dacă nu ar afecta in niciun fel sănătatea, aveţi sfaturi?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Primul contact sexual, fie ca este anal, oral, vaginal, duce obligatoriu la pierderea virginitatii, fiindca virgina este numai o persoana care nu a facut sex niciodata. Deci este complet imposibil sa faci sex fara sa te dezvirginezi, prietena ta isi bate joc de tine (asta este o idee imprumutata de la prostituatele de etnie roma de pe centuri care fac numai sex oral si anal in speranta ca vor gasi apoi un potential sot, in traditia roma, probabil a aflat-o de la cineva din anturajul ei care practica asa ceva).
Sexul anal ii va lua virginitatea. Daca folositi mereu prezervativ si lubrifiant, ea face mereu clisma inainte si nu faceti exces (adica nu mai mult de 1-2 contacte sexuala pe luna) nu ii va afecta sanatatea fizica. Poate avea probleme psihologice deoarece perversiunile sexuale in absenta unei vieti sexuale normale pot fi frustrante (dar in alta ordine de idei proostituatele de la care a imprumutat ideea nu au probleme de genul asta).
Sfturile sunt simple: sa incerec sa se rupa de anturajul dubios. Sa citeasca DEX-ul sa afle ce inseamna virginitate si sa nu isi mai bata joc ed aceasta notiune si de barbatii din viata ei (in modul asta va fi virgina cu multe zeci de barbati)

2 răspunsuri:
| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Nu îi va afecta virginitatea, dar vă sfătuiesc să mai citiți și să vă informați de consecințele sexului anal, pentru că nu e la fel de simplu ca în filmele porno.
https://www.vice.com/ro/article/de-ce-n-ar-trebui-fetele-sa-faca-sex-anal