| NathanAl a întrebat:

Prietena mea m-a parasit dupa o relatie de 2 ani, a decis ca nu mai putem trai impreuna. Acum ne despartim si simt ca nu pot sa fac fata fara dragostea ei. Ea inseamna totul pentru mine. Nu este vina prietenei mele, pur si simplu ne-am dat seama ca nu suntem potriviti unul pentru celalalt in final. Care vrea sa ma ajute cu o vorba de incurajare. Restul care vor sa faca misto ii rog sa dispara in alta parte sunt destul de suparat.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| justme2226 a răspuns:

În legătură cu nu poţi face faţă...așa te simţi acum, te înţeleg. Dar dacă nu mai este acea scânteie ca la început nu mai ai ce să faci. Decât să fii cu cineva dintr-o obligaţie sau din vină nu este prea bine. Și cu timpul o să găsești altă fată care îţi va oferi dragostea pe care o meriţi. Nu trebuie să te oprești la ultima, doar o viaţă ai. Trebuie să îţi trăieși viaţa chiar dacă va fi mai greu la început. Și nu mi se pare în regulă să îţi dai numărul de telefon unor necunoscuţi. Părerea mea! Tu știi ce este mai bine pentru tine!

| NathanAl explică (pentru justme2226):

Multumesc pentru incurajare happy, M-am gandit totusi daca as face-o putin de ras cu niste poze...

| justme2226 a răspuns (pentru NathanAl):

Ăsta nu este un lucru frumos! Dacă ţii la ea cu adevărat nu ai face acest lucru. Și dc ai face asta?

9 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Si eu am avut o relatie de 8 ani pe care am terminat-o pentru ca nu ne mai intelegeam, am incercat ani la rand sa ajungem la un consens si nu s-a putut. Poate nici la mine nu a fost nici unul de vina, ci pur si simplu asa eram noi construiti iar celuilalt nu ii convenea. Poate am gresit si eu si si el la randul lui a gresit dar asta e.
Eu am incercat sa merg inainte, m-a durut si ma mai doare si acum cateodata dar am mers inainte si ma concentrezi pe actuala mea relatie si sa pot fi fericita, am suficiente probleme ca sa ma mai gandesc si la trecut.Eu cu fostul am ramas prieteni, cei drept cu mici divergente uneori dar mai tinem legatura.
Fi matur si treci peste, daca e sa fie va fi, daca nu cine stie ce lucuri bune te asteapta mai in colo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wtf vagabondule Si vrei ca alte minore sa te sune sau ce?rolling on the floor

| justme2226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hahaha..asta e bunaaaa

| Subsemnatul123 a răspuns:

Nu exista "insemna totul pentru mine" pentru ca oamenii nu se nasc dependenti de alti oameni. Ti-o spune oricum cineva care nu a avut prietena in viata lui deci nu stiu daca are prea multa relevanta pentru tine. Asa cum te-ai atasat de ea o sa te atasezi probabil si de alta.

| NathanAl explică:

Nu este numarul ei.

| NathanAl explică:

Ai dreptate, Multumesc pentru incurajare. happy

| NathanAl explică:

Multumesc pentru incurajare, Ai dreptate viata merge inainte, fete sunt.