| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea mi-a dat papucii. Nu cred ca voi avea vreodata incredere intr-o fata si sa o mai iubesc cu adevarat. Am avut relatii cu cu multe fete si am vazut ca nu pot sa iubeasca, sa ma iubeasca doar erau doar pe interes.
Nu imi vine sa cred ca cu ultima sa ajung in pat si a doua zii sa imi dea papucii. Asa au fost si celalalte pareau ca te plac mult dar de fapt. Deci dati-mi niste sfaturi va rog frumos. Sau incercati-ma sa ma faceti mai increzator pe partea aceasta de relatii. Deci ce sa fac? mike.ross24 este idul meu daca ati vrea sa vorbim

8 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Și motivul?

| Dariusuu a răspuns:

Când o fată de părăseşte e conştientă de ce face, nu are rost să stai să-ţi plângi de milă, până la urmă e doar pierderea ei.

Şi priveşte partea bună, te-a părăsit pentru ca tu să fi fericit cu altcineva.

Salut.

| greyhound a răspuns:

Deci Rachel ti-a dat papucii dupa ce i-ai tras-o in camera cu arhiva?! Incredibil. Las' ca va impacati la sfarsitul sezonului laughing
Acum ca sa ti-o zic pe aia dreapta, n-are sens sa plangi dupa orice femeie care te paraseste. Da dovada ca nu esti un fraier care se da batut si ca poti sa-ti vezi mai departe de viata. Daca mai ai si 17 ani, stai linistit ca asa e "dragostea" la varsta asta, toti si toate vor sa experimenteze.
Pe tine ar trebui sa te ambitioneze treaba asta, sa cauti pe altcineva care poate o sa stie sa se bucure de tine si sa te gandesti ce fraiera a fost asta ca te-a lasat.

| Vi003 a răspuns:

Fii mai relaxat, goana dupa iubite te duce intr-un haos din care vad ca nu poti sa iesi. Ti-ai facut un cocktail de relatii, cand tu, de fapt, iti doresti stabilitate. Ar fi indicat pentru tine sa stai mai mult pe margine si sa privesti, sa analizezi si apoi sa actionezi. In felul acesta te-ai rani mai putin pentru ca ai reusi s-o cunosti mai bine pe cea care-ti va deveni iubita. Bafta!

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Ce avem de castigat daca te facem increzator?
Oricum ai o parere total gresita.
Poate ai nimerit tu numai fete"care nu stiu sa iubeasca". Eu cred ca si tu ai ceva, de toate nu au ramas cu tine!
Te-ai gandit la asta?

| Keith a răspuns:

Si o viata intreaga persoana iubita pe care crezi ca o cunosti si o iubesti poate sa joace teatru si sa iti dea lovitura de gratie atunci cand te astepti mai putin, ma rog majoritatea persoanelor. Faza e ca tu nu ai intalnit inca fata potrivita in care sa ai maxima incredere.Iti sugerez,in momentul cand va mai aparea o fata in viata ta,sa fii mai rezervat cu sentimentele chiar daca tu poate te indragostesti de ea, sa ajungi sa o cunosti mai bine, sa vezi ce-i poate capul, sa vezi ce suflet are, chiar sa o testezi daca vrei si atunci vei fi convins cu adevarat.In ziua de astazi putine mai sunt acele fete care pun suflet, dar si daca le gasesti vei sti ca nu te vor trada.Asa ca mai pe scurt fii mai prevazator si nu iti mai oferi inima pe tava pana nu o cunosti asta ca sa nu suferi iar mai tarziu din pricina asta.Bafta!

| fundrive78 a răspuns:

Frate tu de asta te plangi? Ca ai ajuns cu ea in pat si a dat bir cu fugitii? laughing Woow esti norocos! In locul tau imediat ce iesea pe usa strigam cat ma tineau plamanii NEEEXT!winking Lasand gluma la o parte, stii bine ca daca un barbat are mai multe femei e tare; daca o femeie are mai multi barbati e... sti tu (no offence ladys! :* ) Daca ai avut mai multe inseamna ca urat nu esti, sensibil se pare esti, daca stateau cu tine pe interes se pare ca ai si ceva parale... ce te tine frate langa una care nu te merita? Ridica-te, regrupeaza-te si da-i mai departe pana gasesti ce iti doresti tu cu adevarat, datoria ta e sa incerci, nu iti plange de mila ca niciuneia nu ii plac pesimistii si negativistii. Daca ai dat de "fetite dulci" nu inseamna ca s-a sfarsit lumea, cauta pana o gasesti pe aia care sa fie a ta si numai pentru tine. Sunt extrem de sigur ca ai sa o gasesti numai sa nu iti mai plangi de mila, fetelor le plac baietii/barbatii siguri pe ei si increzatori, daca stai sa plangi vorba umbla repede si te trezesti ca in scurt timp esti magnet de rapandule (capuse din astea care stau cu tine doar ca e misto sa ai un fraier la curte si daca mai are si niste bani e si mai bine iar daca mai e si sentimental e beton). Nu zic sa te faci gigalau peste noapte si sa iti bati joc de toate, dar fii putin mai hotarat si mai transant, sunt o gramada de super fete care ar da orice pentru unul ca tine (stabil) si au parte saracele numai de nenorociti. Asa ca gandeste-te ca nu esti singurul care cauta, undeva e o fata care te cauta pe tine numai ca nu v-ati decoperit inca.winking Bafta!