| XatomisX a întrebat:

Prietena mea s-a despartit de mine pur si simplu adica am vazut-o ca se purta mai rece cu mine dar ziceam ca poate e suparata din alte motive ma ignora nu prea mai voia sa vorbeasca cu mine nu prea mai avea chef de mine si cu toate astea eu chiar sufar acum sufar foarte tare. dupa 3 ani de zile imi este foarte greu..chiar nu stiu ce sa fac simt ca totul s-a terminat ca sunt singur pe lume oare daca nu o bag in seama timp de o luna i se va face dor de mine? nu stiu ce sa zic..sunr foarte afectat de 3 zile plang si nu pot sa ma concentrez la nimic si ma simt atat de fraier o iubesc atat de mult sufar atat de mult..si vomit uneori de suparare...si nu dorm noptiile ea a zis ca putem vorbim si ca nu ma uraste si putem fii prieten ma gandesc ca daca mai stau o luna asa as mai avea o sansa ies cu ea ca prieteni pe afara si apoi sa o sarut..sau nu stiu poate ii va fi dor de mine sigur o sa ii fie poate ii era prea bine.ce sa fac? ajutati-am ...plang tot timpul si nu imi e rusine sa o zic desii am 22 de ani

6 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

E recenta despartirea, de asta te doare atat de tare. Dar ai sa vezi ca odata cu trecerea zilelor, nu o sa te mai gandesti. Incearca pe cat posibil sa faci altceva. Nu sta in casa. Iesi cu un prieten, sta de vorba cu cineva. Iti spun din proprie experienta ca decizia e definitiva din partea ei. Nu iti face iluzii ca o poti determina sa se razgandeasca. E o mare pierdere de timp sa faci asta. Cine nu te vrea de la inceput, nu te vrea nici mai tarziu. O sa-ti mai intinda cate-un "deget" de genul "putem fi prieteni"/"sa ne vedem la un suc"/mesaje/"hey! Buna, ce mai faci?", o sa se arate preocupata de suferinta ta, tu o sa-ti faci iluzii de fiecare data, o sa te agati de orice mic gest de-al ei, o sa te transformi intr-un milog, iar asta nu face decat sa-ti prelungesca agonia si frustrarea. Din moment ce te ignora de mai mult timp, inseamna ca decizia a fost luata in cunostinta de cauza. Deci nu, nu ii e dor de tine. Probabil in momentul de fata o doare la bascheti. Nu te mai amagi si pe cat posibil, rupe la modul radical orice contact cu ea.

| Rakanishuu a răspuns:

Imi pare sincer rau pentru tine!
Realizez cat de mult o iubeai avand in vedere ca acum suferi asa mult, dar crede-ma, nu merita sa iti umpli capul cu sperante care nu duc nicaieri.
Cred ca i-a luat mult sa se gandeasca daca sa incheie sau nu o relatie de 3 ani, care nici pentru ea nu a fost o joaca.
O perioada o sa iti fie mai greu, dar totul se rezolva de la sine. Trebuie sa intelegi ca nu mai poti reincepe o relatie sau chiar daca ai putea, nu ar mai fi la fel si tot aici s-ar ajunge!
O sa treaca timpul, iar tu vei privi aceasta despartire din alta perspectiva, ca cea de acum nu te prea ajuta.
In fine, o sa vezi tu... Take care!

| presus a răspuns:

Salut, nu trebuie sa dramatizezi atat de mult acest subiect, sincer. Daca tu n-ai facut nimic gresit, de ce sa te consumi aiurea? Eu zic sa stai linistit, sa nu te mai consumi. In fond de ce sa suferi dupa cineva care nu te iubeste? Ca daca te iubea ati fi fost si acum impreuna, nu-i asa? Gandeste logic, prietene. In privinta ei, stai linistit, va primi ceea ce merita, in viata toate se platesc. Tu vezi-ti de viata ta ca ai timp sa cunosti si alte fete. In viata, atunci cand esti la pamant, ai doar o singura optiune: te ridici, te scuturi de praf si mergi mai departe. Eu n-as mai incerca nimic in a o cuceri din nou, chiar daca o iubeam la disperare... cum probabil ai facut-o tu. Numai bine!

| CityOfSatan a răspuns:

Vei gasi alta care sa te merite,e inutil sa suferi pentru ea daca ei nu ii pasa,asta e,nu a fost sa fie,fi optimist, vei gasi ceva mai bun, si nu te consuma, pentru ca nu ai facut nimic gresit, esti un om care are calitatile si importanta lui asa ca trebuie sa fi apreciat.Succes!

| Tatsel a răspuns:

Am crezut si eu ca trece.
Plang de 9 luni, zilnic.
Am fost la psihologi, psihiatri. Nimeni nu a reusit sa ma linisteasca. Nu stiu ce sa mai fac. Cred'ca exista o singura solutie sa pun capat suferintei.

| MaryNeagu1997 a răspuns:

Faci din tantar armasar, ar trebui sa fii mai indiferent, da poate ti-e greu dar daca ea a decis nu poti tine o persoana cu forta langa tine... Las-o asa, vezi-ti de treaba ta si poate cu timpul ea se va reintoarce la tine, daca nu... Poate asa a fost sa fie