| TheLonelyOne a întrebat:

Prietena mea se supara usor...
Si in ultima vreme s-a suparat des si am apelat la o buna prietena pentru sfaturi.
Acum ea este suparata pe mine pentru ca am vorbit despre ea cu prietena mea cea buna.
Cum sa imi cer scuze? si cum sa admit ca am gresit.
Vi se pare un lucru nejustificat din care sa se supere?

18 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da foarte nejustificat, iar faptul ca ai vorbit cu prietena ei cea mai buna, a stranit in ea o ura si gelozie de nu iti poti imagina. femeile sunt foarte rele, cand isi vad iubitul vorbind sau sfatuindu-se cu o fata, turbeaza si se enerveaza mai rau ca un maidanez. eu te sfatuiesc sa inchei relatia asta si sa o lasi in pace cu mofturile si iesirile ei si distreaza-te, esti tanar trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri

| RAY a răspuns:

Daca esti un beta milog sexual da te vei pune in picioare offfffff iubirea mea, maine va fugi la altul un barbat nu face de asta in fine nu ma mir ca se joaca cu tine fi naibi barbat

| sofisis a răspuns:

Atata timp cat ea se supera pentru ca e soare pe cer ziua, nu e normal.
Daca tu faci chestii aiurea si inadecvate in spatiu si timp...e normal sa se supere.
Sunt persoane care nu suporta sa stie ca ai comentat despre ele sau relatia voastra cu terti. Probabil ca nici mie nu mi-ar pica foarte bine.dar nici sa te faca sa te tarasti in genunchi de fiecare data ca sa te ierte ea. Totul are o limita si parerea mea e ori sa ii spui ca daca nu inceteaza cu comportamentul de copil razgaiat o sa te piarda, ori fii indiferent cand se supara si nu va avea de ales decat sa ii treaca de la sine. Ea face asa pentru ca tu ii dai nas si atentie.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Scuza-ma ca-ti spun asta dar fata te tine din scurt. NU ii spui ca iti pare rau si in nici un caz NU iti pare rau ca ai incercat sa rezvoli o problema! Daca nu vede numai drept sa fie sanatoasa, te iei si pleci, o sa te sune inapoi!

| MidnightR a răspuns:

Aha,deci pana la urma nu-i convine nimic.Idk,atata timp cat este imposibil sa ai o discutie normala nu vad de ce n-ai apela la prietena ei pentru sfaturi.Pana la urma ea o cunoaste de mai mult timp.

| TheLonelyOne explică (pentru MidnightR):

Prietena mea nu vorbeste cu prietena mea cea buna, vreo idee cum sa imi admit greseala? avand in vedere ca o deranjeaza

| MidnightR a răspuns (pentru TheLonelyOne):

Atunci zi-i frate ca nu poti purta o discutie normala cu ea atata timp cat se supara din orice rahat.Macar are motive sa se supere sau si le gaseste ea din orice?

| TheLonelyOne explică (pentru MidnightR):

Se schimba la comportament si devine cam rece cand de exemplu vorbim undeva si trece o fata cunoscuta si o salut

| MidnightR a răspuns (pentru TheLonelyOne):

Atunci sa iti cumpere centura de castitate si sa iti puna botnita.Nu inteleg logica, se presupune sa te instrainezi de orice fata pe care o cunosti doar pentru ca ai o iubita?

| TheLonelyOne explică (pentru MidnightR):

Ai uitat de cusca. Se pare ca trebuie sa ma rup de lume, oricum, in momentul de fata cum sa imi formulez scuza, am o presupunere ca ea crede ca am barfit-o cand am vorbit cu prietena cea buna

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru TheLonelyOne):

E o maniaca, fugi cat te tin picioarele

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru MidnightR):

Asta e logica pe care numai femeile o inteleg

| Pufoseniiee a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Doamne, de unde stii tu? o cunosti? Ii bagi baiatului tampenii in cap.

| Pufoseniiee a răspuns (pentru TheLonelyOne):

Nu ii mai asculta pe astia care zic sa fugi, tu o cunosti bine, si daca simti ca nu mai merge atunci te desparti de ea.

| Pufoseniiee a răspuns:

E perfect normal sa se supere, noi fetele suntem foarte imprevizibile, azi te iubim, maine te pocnim. Este normal sa se supere pentru ca probleme dintre voi sunt doar intre voi. De acum nu te mai duce la prietena cea mai buna, rezolvati.va problemele amandoi, ea adora cand o cauti, dar te trateaza cu indiferenta de ambitioasa ce e, sa vada cat poti rezista!
Succes!

| Anca6991 a răspuns:

De ce nu ii spui ce ai vorbit despre ea? Sincer si pe mine m-ar fi deranjat in locul ei. Din cate inteleg e si destul de geloasa si poate s-a suparat la un moment dat cand tu nici nu ai sesizat si inca asteapta sa iti dai seama. Stiu, e o logica atat de ciudata! Oricum unde nu e comunicare si incredere nu prea e nimic, deci ori vorbiti si faceti relatia sa mearga ori o lasati asa.Bafta!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Anca6991):

Problema voastra care de fapt genereaza toate certurile si frustrarile intr-o relatie e ca va asteptati sa ghicim noi tot ce va supara pe voi, de ce nu folositi gura sa vorbiti si sa ne spuneti exact care e problema?

| Anca6991 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Am zis ca se intampla, nu ca as face eu asta mereu.Ok nu spun ca mie nu mi s-a intamplat, in cazul meu fiind vorba de orgoliu, dar totusi am o relatie ce e frumoasa si dureaza.Intr-o situatie de gen iti dai seama ca gresesti si vorbesti. Si nu e vorba de ghicit, numai ca dupa o perioada ai alte asteptari de la cel care se presupune ca te cunoste, zic si eu!