| olimpia_2275 a întrebat:

Prietena mea sta cu un baiat de 4luni, tine la el mult dar si i-a gresit de multe ori...ba ca la inselat cu un prieten in care el avea incredere, ba din cauza parintilor etc si el de fiecare data a iertet-o...acum cateva zile sau certat fiindca il sunau prieteni ei si ii spuneau sa o lase in pace ca nu e de ea el s-a suparat si i-a spus ei ca daca mai face o mica greseala se despart...totul mergea bine ziua urmatoare cand el a vorbit cu fosta prietena a verisorului lui si i-a spus ca nu mai sta cu ea desi ei nu ii zisese nimic... ea a incercat sa-l sune si avea telefonul inchis si asa nu au mai vorbit unul cu altu. ea nu stie daca mai sta cu el sau nu desi i-am zis sa incerce sa vorbeasca cu el nu vrea si nu stiu ce sa-i mai zic de aceia va rog mult de tot sa-mi da-ti niste sfaturi ca sa ii pot ajuta pe amandoi ca stiu ca se iubesc si e pacat sa se desparta asa ca am nevoie de ajutorul vostru.va rooog mult.

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca se iubesc, atunci eu zic sa nu se desparta, dar ar i bine daca prietena ta si-ar schimba atitudinea, ajut-o tu, da-i sfaturi bune, bafta.

| Parintele a răspuns:

La mai si inselat...etc...s-o lase balta tipul. Fata asta e o belea..si el o sa sufere mult din cauza ei. Sfatul e sa se desparta si sa-si vada fiecare de viata lui.