| jony1234567 a întrebat:

Prietena nu ma mai vrea.
In sens de dragoste.
Ce poate fi problema?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa vorbesti cu ea, ca noi nu avem cum sa ghicim de ce nu mai vrea sex cu tine.
Poate are pe altul, poate nu simte nimic, poate nu-i satisfacuta samd.

| Plato a răspuns:

Varsta? Statusul relatiei?
Inventeaza scuze sau ti-a zis direct?

| jony1234567 explică (pentru Plato):

Avem cîte 18 ani suntem impreuna de 1. 5ani imi spune ca pe moment nu ma vrea dar la general da, si asa de fiecare dată

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O plictisesti probabil.

| OrdanKarris a răspuns:

Te inseala cu altcineva si nu mai sinte chimia aia pentru tine de a face sex. Mental ea deja a parasit relatia, cel putin pe plan sexual pentru ca probabil e investita in persoana cu care planuieste sa te inlocuiasca. Sau, stie ca esti fidel ei, fidel relatiei si nu pleci nicaieri, si incerca incet incet sa te obisnuiasca cu ideea ca nu mai este nevoita sa-ti ofere sex, si stie ca esti suficient de slab incat sa nu te desparti de ea. Ea detine controlul relatiei acum si face ce vrea din tine. Vezi tu, e o miscare cam parsiva. Schimba conditiile initiala inceputului relatiei, cu conditii noi, si anume ca nu mai ai dreptul la sex cu ea. Intrebarea e, ce vei face in privinta asta? Vei tolera astfel de comportament din partea ei, sau o vei taxa? Pentru ca ca e clar ca te testeaza sa vada daca acceptinoile reguli. Ea a decis singura ca tu nu mai meriti sex in masura in care la inceput era de comun acord ca, contasctul intim e ceva de comun interes. Eu zic sa-i faci pa.

| sunnyday6 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Tu ai dus vreodata o femeie la ginecolog sau stii numai sa te folosesti de ele? Bati campii aiurea si transformi totul intr-o manipulare de 2 lei prin care incerci tu sa inveti barbatii, cum sa nu cadem in mrejele afurisitelor astora de femei! Daca tu ai patit-o cum e mai rau, nu inseamna ca e si cazul lui! Poate femeia are probleme medicale si ii este jena sa recunoasca, cu atat mai mult cu cat nu este ajutata sa si le rezolve. Sexul facut constant, mecanic, mereu la dorinta lui devine plictisitor, sau tu crezi ca esti asa irezistibil incat femeia sa vrea la nesfarsit sa ia parte la acest act, fara sa aiba dreptul sa te refuze? Se vede ca vorbesti din carti... fara experienta!
Daca ii va spune pa, nu e o garantie ca in ziua urmatoare va intalni ceva mai bun decat iubita actuala, si cine stie in cat timp va reusi sa infiripe o noua relatie/noi sentimente, oamenii nu se indragostesc in 2 secunde de altii.
Din moment ce o iubesti, iti vei face rau singur daca vei rupe relatia, preferabil ar fi sa te concentrezi pe scoala/job fiindca oricum n-o poti scoate asa de la inima ca iti zice unul aici ce sa faci. Timpul le va aseza pe toate si vei vedea daca ea se va intoarce sau nu la tine, cert este ca tu nu esti momentan pregatit sa te desparti de ea.

| OrdanKarris a răspuns:

Cand femeia nu-ti mai ofera ce cauti, nu sta pe loc, pleaca la urmatoarea. Nu sta si indura aiurea pentru ca daca pui botul si accepti embargoul ei fara contact intim, iti garantez ca e doar inceput. Va incepe sa-ti faca mizerie si in alte aspecte ale relatiei. Sa nu spui ca n-ai fost avertizat!

| DaniGl a răspuns:

Poate nu o satisfaci, și de aici refuzul ei de a mai face dragoste cu tine.