| Mihaela2022 a întrebat:

Prietenul meu are o nepoată care nu mă suportă.
Ieri ne-am întâlnit în parc și nepoata lui de 6 ani m-a jignit si mi-a zis că sunt grasă.
Însă prietenul meu nu i-a zis nimic că e nepoata lui și am văzut că îi ia apărarea mereu e fiica la fratele lui.
Credeți că prietenul meu nu mă iubește? De ce ține cu ea?

11 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

O fetiță răzgâiată, de vină sunt părinții in acest caz.
Implicit si prietenul tău care trebuia să-i atragă atenția.
Nu avem de unde să stim răspunsul la faptul că te iubeste sau dimpotrivă. Mai devreme sau mai târziu vei afla.

regis
| regis a răspuns:

Nici minte multa nu ai...

| Andreeush a răspuns:

Normal ar fi fost să îi atragă atenția, să îi zică că nu este frumos să vorbească așa.

| Sofer a răspuns:

Totuși trebuia sa ii atragă atenția ca nu e bine ce a spus.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu cumva a zis un adevar fetita aia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că e doar un copil. Doar nu vrei să se pună la mintea ei.

| Paul754880338 a răspuns:

Copiii sunt sinceri si nu se prefac a fi politicosi avand in asta un interes. Sunt draguti si inocenti, nu? Cine e de vina pentru ce iti arata oglinda? Copilul sau tu?

| Pantagruel a răspuns:

E o jignire sa fii gras?

| adeluna a răspuns:

sad eu i-as spune ca m-a dezamagit faptul ca nu a reactionat. Ar fi putu sa ii spuna ca nu e frumos sa iti raneasca sentimentele. Sau ca el nu e de accord si pentru el esti foarte frumoasa, de aia esti iubita lui. E normal sa vrei un partener pe care sa te poti baza ca e de partea ta si te protejeaza. Nu trebuie sa porneasca o cearta cu o fetita, ajunge sa exprime clar si ferm ca EL nu e de accord. Pana la urma despre asta e vorba, tacerea lui te-a facut sa te simti nesigura pe tine si pe atractia lui, nu?

| AmeliaD a răspuns:

Nu are nici o legătură iubirea cu a-ți lua apărarea în fața unui copil de 6 ani. Ce rost are să te cerți cu un copil? Nu înseamnă că nu te iubește.

| Matteo1234 a răspuns:

Coaie tu esti tot aia care s-a suparat pe nepoata tipului ca ti.a dat peste maini cand i.ai luat cartea? Daca eram eu in locul tipului te lasam de la prima intalnire, tu esti genul de persoana care se supara pe gagica-su din cele mai de **** motive, saracul tip