| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu de un an, mi-a recunsocut ca s-a culcat cu fosta.Cand i-am cerut explicatii a spus ca stie ca a gresit dar a facut-o datorita frustrarii ca atunci cand au fost impreuna timp de 4 ani nu reusise sa faca nimic cu ea.Aseara i-a spus ca ma iubeste,ca avem o relatie frumoasa si nu vrea sa ma piarda,ea evident ca a inceput sa planga etc.I-am spus ca daca ma iubea nu incerca sa se culce cu ea (a incercat, nu au dus la final treaba ptk nu a putut)si mi-a spus ca altu nu i-ar fi spus el a fost sincer.Ce sa fac? Sa-l iert sau sa ne despartim? thinking

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

El a fost sincer, dar altul nu doar ca ar fi fost sincer, dar nici nu ar fi incercat!
Daca te iubea cu adevarat, nu o mai lua in seama pe fosta.
Acum sa ramana cu frustrarea!
Nu ai de ce sa ii accepti magariile. Fapta asta spune multe despre caracterul lui.

8 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Daca nu a reusit sa faca nimic atunci trebuia sa continue cu ea si sa faca ceva. asta nu e o scuza. e vinovat si nu-ti merita atentia.
Desparte-te de el!

| wolder a răspuns:

Daca a gresit acum, o va mai afce fiindca va sti ca tu ierti
in plus, te-a inselat si tu nu erai vinovata cu nimic. nu merita iertat

| neutrino a răspuns:

Iarta-l, el nu te-a mintit, cu toate ca nu stiu ce te vei face cu un baiat plangacios.

| Alcyon a răspuns:

Eu i-as da papucii. Stii de ce? Fiindca n-o sa mai poti avea niciodata incredere in el. Mereu o sa stai cu indoiala si cand o sa intarzie jumatate de ora, o sa te gandesti imediat ca poate te insala cu nu stiu cine. Asta nu-i viata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iarta-l, dar ai grija pe viitor.
Ma refer ca daca stie ca l-ai iertat prima data, cu siguranta o va mai face si a doua oara, ca va zice "lasa, oricum ma iarta".
Asta ar fi asa, o varianta, nu trebuie neaparat sa se intample.
Doar sa ai grija si sa vorbiti cat mai deschishappy

| NimeniSiAtat a răspuns:

Daca il iubesti, tii la el iarta-l...

| AlexandraCris a răspuns:

Din moment ce a recunoscut şi i-a spus şi ei că te iubeşte şi nu vrea să te piardă, iar tu chiar ţii la el şi îl iubeşti, iartă-l. Dar spune-i să nu se mai repete că a doua oară nu îl mai ierţi. Se merită să îi mai dai o şansă. Mai ales după o relaţie de un an. Apreciază că a fos sincer. Într-adevăr, altul poate ţi-ar fi ascuns. Nu toţi au curajul de a fi sinceri atunci când greşesc.

| Lavii007 a răspuns:

Macar a fost sincer. Ia si asta in considerare, multi baieti ascund cand calca stramb intr-o relatie.