| Nikcoletta a întrebat:

Prietenul meu m-a parasit de curând. In luna august am nascut şi acum am ramas insarcinata din nou.
Parintii mei sunt plecati in Spania imi trimit bani ocazional,nu tot timpul.
Deocamdată nu pot sa merg la muncă.
Oare sa fac avort?
daca fac economie la curent, apă, etc.
Mă pot descurca cu doi copii?. Va rog ajutati-ma cu un sfat

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai ramas insarcinata cu prietenul care te a abandonat? Sau cu altul? Ce varsta ai? Nu ai auzit de prezervativ? Chiar asa incuiati sunte ti? Tu ai vrut sa ramîi insarcinată? Avortul este crimă, ce vină are un copil ne nascut ca a ti fost voi idioti. niciuna.

| ania a răspuns:

Te incurajez din tot sufletul sa nu faci avort.Acel copil nu are nici o vina ca are un tata iresponsabil. Daca nu te ajuta parintii ai putea merge la parintele Tanase care are o fundatie unde primeste mamele insarcinate care nu se pot descurca singure.

| Vasile2003 a răspuns:

Eu nu înțeleg de ce nu vă protejați! E alegerea ta, dacă poți trăi cu gândul că ti-ai omorât propriul copil n-ai decât...la primul copil, nu știu dacă am dreptate sau nu, mi se pare ca poți cere pensie alimentara, totuși e și copilul lui, dar trebuie sa te interesezi... Dacă zici ca îți mai trimit bani și părinții poate reușești sa te descurci, dar dacă ești doar cu alocația, clar nu poți, ii vei chinui pe ambii copii.

| BoboBobo6717 a răspuns:

Pei. după doar două luni de la naștere ai rămas însărcinată. Știi că este riscant, că poți să rămâi doar după un an? Să nu îți iasă cu probleme. Cât despre avort, sunt contra. Cel mai mare păcat. Acum depinde de cât de credincioasä ești. Ce suflet are omul ăla? Te-a lăsat asa. O să te descurci cu doi, cum mănâncă unul, mănâncă și celalalt pe langa el. Dar o sa fie greu, ai nevoie de un sprijin.

| Jonas94 a răspuns (pentru BoboBobo6717):

Zici că-l faci tu.
Serios, cum dracu să zici ca bărbat că ești contra avortului? Cu ce te privește pe tine acest lucru?

| BoboBobo6717 a răspuns (pentru Jonas94):

Pei vezi că esti prost? Din cauza ăstora ca tine ajung majoritatea fetelor să facă avort si să ia păcatul asupra lor, fiindcă vă băgați pl in ele și când nu vă mai convine ceva, vă luați șapca in cap și plecați ca niste idioți si irespinsabili ce sunteți. Tu nu meriți sä ai femeie pe acest pământ, egoistule. Și dacă copilul iese cu handicap pe tine ca tată te doare în c*r că oricum ai plecat și clar că nu o sa te mai intereseze in veci de ea și de acel sărac copil. Pff, nu știu cum de vă mai ține pământul.

| Jonas94 a răspuns (pentru BoboBobo6717):

Eu m-am referit la faptul că nu ar trebui să ne dăm noi cu părerea, cu privire la avort, când noi suntem cei care creează problema de fapt. Părerea noastră nu contează și este irelevantă.

| MAIA18 a răspuns:

Parintii tai stiu ca ai nascut?

| MAIA18 a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai! Spunele de problema ta! O sa luati o decizie impreuna!

| CosminM98 a răspuns:

Pararea mea e sa faci avort. Nu distruge viitorul copilului pentru greselile voastre.

| Cupidonul69 a răspuns:

Casa de copii o sa aiba grija de ei

| AlexandruAlex96 a răspuns:

Daca faci dus odata pe luna si stai la lumanre ar tebui sa fie bine