| Mihaela2022 a întrebat:

Prietenul meu m-a părăsit pentru altă fată.
Am gasit-o pe Facebook si i-am trimis un mesaj, am înjurat-o si am facut-o în toate felurile.
Și ea a spus ca se duce la poliție să îi arate mesajele.

Imi pare rău pentru mesaje, dar am fost furioasă că mi-a furat prietenul.
Aș putea să primesc amendă pentru mesajele alea sau să fiu arestată?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Arestată clar nu. laughing poate amendă da mă îndoiesc. a zis și aia așa să te sperie.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ti-a furat nimic, fetita, ca barbatul ala nu-i un obiect sa-l bage in buzunar si sa-l fure.
Iar daca te reclama la politie, face foarte bine, abia te invata minte sa gandesti, inainte sa jignesti pe cineva.
Bineinteles ca poti primii amenda si chiar interdictie sa te mai apropii de ea sau sa-i scrii ceva.
Sparge-i capul fostului iubit, ca ala este SINGURUL VINOVAT care s-a dus dupa alte femei, ca nu-i copilas mic sau obiect sa ti-l fure cineva.

Mai foloseste si creierul ala, daca-l ai, inainte sa deschizi gura!

| Andreeush a răspuns:

Nu te arestează nimeni, poate în cel mai rău caz vei primi o amendă dacă continui să o ameninți.

| Sofer a răspuns:

Accepta ca l-ai pierdut. Nu te lua de biata fata ca nu are nicio vina.

| LPCTSTR a răspuns:

Stai calma si foloseste-ti ratiunea.
Daca ar sta politia dupa toate mufele sa reguleze certurile casnice, de ce nu vin sa-i mai si gateasca, sa-i spele hainele sau s-o puna la culcare?
Omule, esti matur doar, n-ai omorat-o, nu te-ai atins de ea, n-are nimeni ce sa-ti faca.
Daca ma gandesc mai bine, politia intervine cand exista cazuri repetate de hartuire, si atunci se cam trece cu vederea, deci nu se aplica.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

laughing

| Goete a răspuns:

Insultatiile aduse pe retelele sociale, Da, se pedepsesc cu amenda in caz de reclamatie.
Nu ti-a furat prietenul pentru ca el niciodata nu a fost proprietatea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine o băteai, de fapt pe amândoi

| ReZiSTorr a răspuns:

Bravo,esti desteapta.Asa ceva nu se face, e alegerea lui ca a vrut sa plece la alta.Amenda cel mai sigur

| Cannibal a răspuns:

Ești lipsită de rațiune și dai atitudine de naivitate și cu siguranța ești încă un copil.
E o prostie să crezi că "ți-a furat prietenul" bănuiesc că prietenul tău are creier sau este ademenit de oricine îi întinde o mână de ajutor :’) dacă știi cum zic.
Și cum putea să ți-l fure dacă el nu ar fi acceptat?
Trebuie să te obișnuiești cu ideea că o dată ce dai de ceva mai "bun" te îndrepți spre acel lucru.
Așa că nu mai înjură pe altele doar pentru că prietenul tău accepta să fie cu ea și cel mai probabil el ia și scris primul.
Degeaba îți pare rău, dacă merge la politie va trebui sa suporti consecințele și pe data viitoare o sa știi sa îți controlezi furia și să fi conștientă de faptul că mai exista penisuri.

| cristian200313 a răspuns:

Cel mai probabil, primesti amenda pentru jignirea, insa nu patesti nimic, dar daca continui treaba asta, poti primi amenda.