| AjutorNeconditionat a întrebat:

Prietenul meu nu suporta sa ii spun dacă greșește ceva.
De fiecare data când face un lucru rau și eu i spun ca m-a deranjat se enerveaza pe mine.
Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| crud a răspuns:

Depinde de tonul pe care-l folosesti, de forma in care ii spui ca a gresit. Oamenilor, in general, nu le place sa li se arate ca au gresit si sunt rari cei care recunosc ca au gresit. Poate ca mai multa diplomatie din partea ta ar fi de folos.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate i-o spui intr-o maniera de repros care-l irita, spune-i mai calm si vezi cum e. Daca tot asa face inseamna ca-i copil care nu suporta sa-i spui ca n-are dreptate si sincer nu ar merita sa-ti pierzi timpul cu-n astfel de copil

| Violleta2022 a răspuns:

Sa-i dai un sut in fund!
Este evident ca nu-ti este prieten deloc, daca se comporta asa.

| Emilian65 a răspuns:

Sa-l lasi sa-si dea singur seama ca a gresit.

| Andreeush a răspuns:

Să îl lași.
Mi se pare aiurea să se enerveze când îi spui că greșește.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Sa-l parasesti.

| GirlOnline81 a răspuns:

Numai un prost are intotdeauna dreptate, stiai asta?
Cat despre "ce ar trebui sa fac", da-ti singura seama ce fel de oameni iti doresti langa tine.