| angelinthedark a întrebat:

Prietenul meu tot insista sa facem dragoste, dar eu i-am spus ca nu sunt pregatita, el a zis ca ma asteapta si ma intelege. El a tot insistat si i-am spus ca o facem chiar daca nu sunt pregatita, o voi face pentru el, sa fie el fericit chiar daca eu nu imi doresc inca, atunci el a zis ca mai bine nu, ca daca nu ma simt eu pregatita nu o vom face, a zis ca o vom face atunci cand imi doresc eu sa o facem, ca nu vrea sa o facem doar sa se simta el bine si eu nu, ca vrea sa fiu si eu fericita nu doar el...totusi mi-a zis asta si tot insista sa o facem, nu se supara daca il refuz ca a zis ca s-a obisnuit cu astahee hee, dar nu inteleg o treaba:de ce oare insista din moment ce a zice ca vrea sa fiu eu pregatita? Oare doar asta urmareste? Ce sa cred, daca a zis ca ma asteapta dar totusi imi cere des sa o fac cu el ca zice ca ma iubeste si ma doreste, ce sa cred?

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca sa te forteze, dar fara sa se il poti invinovati. Nu ii pasa foarte tare daca esti sau nu pregatita, vrea doar sa faceti o data sexul ala la care se gandeste non-stop. Totusi nu vrea sa i se poata reprosa nimic, asa ca te bate la cap pana cedezi. Apoi isi va pansa constinta: eu am discutat cu ea si a fost de acord. Ca si cum faptul ca te bate la cap precum "picatura chinezeasca" nu e tot un fel de viol.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Face asa ca sa te presezehee hee sa nu uiti ca el tot mai vrea.pna tu o sa-i cedezi. daca aveti peste 7-8 luni de relatie cred ca nu e atat badaran cum l-ai crede tu pentru ca iti cere asta. e normal sa vrea mai mult!
Cand l-ai refuzat si apoi ai zis ca accepti pentru el l-ai surpins si de aceea a acceptat pe moment, l-ai ranit in orgoliuhee hee
Vorbeste deschis cu el si consulata-te si cu amicii vostri!

| catthshshshs a răspuns:

Orice este posibil! Sfatul meu este sa nu cedezi la insistentele lui.Ar fi pacat sa faci asta daca nu esti si tu pregatita. Draga mea, baieti sunt cat lumea, dar a face dragoste prima oara e ceva specialwinking

| Dizzydizz a răspuns:

Impunete fato!
Clar:ma baiatule nu ma mai presa!
O fac cand vreau eu si gata
Daca nu ti convine pa!

| stweety10 a răspuns:

In primul rand ca se contrazice singur. Iti zice ca te asteapta, sa fii si tu pregatita si sa te simti bine, si apoi insista? Ce o insemna si asta? Eu zic sa nu faci asta de dragul lui, cand o faci, o faci pentru tine, ca asa simti tu. Nu te sacrifica pentru el. Probabil ca nici nu merita... din moment ce tot insista.

| tim a răspuns:

Bravo lui, baiat de baiat! Tine-l asa, te tot preseaza asa din dragoste ai place sa te tot sacaie cu asta.Nu dispera, te va astepta oricat va fi nevoie!

| cristina_6456 a răspuns:

Eu cred ca este ceva normal sasi doreasca mai ales daca aveti ceva timp e cand sunteti impreuna daca tot insista nu inseamna ca nu te iubeste inseamna ca te iubeste si te doreste happy este ceva normal la un baiat va sarutati,,,,, il exciti si na... dar trebuie s-o faci daca iti doresti si tu daca il iubesti

| Girl1234566547 a răspuns:

Nu poti accepta doar de dragul lui.pentru ca te preseaza el! intr-adevar eu cred ca baiatul simte nevoia si ar dori, dar ar trebui sa inceteze! parerea mea! chiar ai putea sa-i comunici tu asta! fara rusine sau constrangerewinking NU te lasa influentata, Nu e bine deloc asa! o sa regreti mai tarziuwinking ai grija!happy:*:*:*

| denisa0906 a răspuns:

Sa iti respecte parerea si punct. ce nu poate resista un an sau cat... daca nu intelege inseamna ca nu e de tinewinking

| VIP a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti asculti instinctele tale, cand vei vrea tu/vei fi pregatita sa o faci atunci! Daca inca nu esti iti sugerez. sa stai cuminte tongue Ca din astfel de chestii ies alte lucruri mai uratele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am nici un raspuns pentru tine... deci nici eu nu stiu ce sa zic, dar si eu am o situatie asemanatoare cu a ta si as vrea sa gasesc si eu un raspuns. Eu am ceva in minte si nu cred ca e gersit. Daca el vrea sa o faceti si tu nu vrei atunci fa ce vrei tu. Cel mai bine e sa iti urmezi inima nu sa urmezi sfaturile altora, adica eu i-am zis prietenului meu ca o vom face cand am sa fiu pregatita si ca daca ma iubesre ma va astepta, daca nu ma astapta inseamna ca nu ma iubeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer daca te iubeste te asteapta daca insista inseamna ca doar asta vrea de latn nu exista baiat care sa vrea sa se abtina si sa nu poatawinkingdaca insista atat doar asta vrea daca se abtine cu adevarat iti demonstreaza ca te iubestewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie. aveam deja un an si 4 luni si nu am facut dragoste si imi zicea ca ca asteapta pana ma simt pregatita. In tot acest timp(an an si 4 luni). mi-a explicat multe in domeniul asta. Intr`o zi cand ma tot batea la cap sa o facem sa o facem.chatterbox. am zis DA. m`a intrebat daca ma simt pregatita. daca mi`e frica si dinastea.Am facut`oo si inca suntem impreuna.si nu`mi pare raw deloc ca am facut`oo. Daca simti ca te iubeste fa`oo pentru ca daca aveti o relatie de durata nu sa te lase dupa fapta... Faci cum vrei dar daca te intelege nu cred ca ai ceva de pierdut.big grin.BAFTA!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca insista nu inseamna ca nu t iubeste, ideea este ca u niciodata nu o sa indraznesti sa ii spui"stii eu sunt pregatita sa o facem", el vrea sa se asigure ca u stii ca el t doreste. daca nu se supara cand il refuzi nu vad unde este problema, pentru el este foarte importanta sa va simtiti bine aman2...Nu trebuie sa te simti prost cand il refuzi.

Multa bafta!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu asa o promblema asa ca si tine am 15 ani si ma numesc Andrea si pr meu trebuie sa implineasca 18 ani si is cu el de 2 luni si mi-a zis ca ar dori sa fac cu mine dragoste si eu i-am zis ca nu-s pregatita si el a zis ca deja de la 2 luni incoace se face si dragoste eu i-am zis ca daca ma iubeste ma asteapta si el mi-a raspuns ca ma iubeste dar nu i se merita sa ma asteapta si a zis ca se va despartisad de mine si va mai fi cum mine cand o sa fiu pregatita sad eu nu stiu ce sa fac va rog dati-mi sfaturi ca nu vreau sa il pierd ca il iubesc tare mult sadsad

| rylalex a răspuns:

Prietenul tau tine la tine. Ce este asa neclar? Daca urmarea la tine doar sexul, nu ar mai fi asteptat pana te vei simti tu pregatita. Se ducea frumos la alta si nu isi mai batea capul cu o virgina ca tine. Logic nu? Nu e nevoie sa stea cu tine ani de zile degeaba, iti poate dovedi in 2 luni mai mult decat o pot lalai alti in 2 ani. Tu il cunosti mai bine, este decizia ta pana la urma. Daca te simti pregatita dar totusi iti este rusine de anumite chestii, incearca sa meditezi mai mult pe tema asta si totul va fi bine. Baiatul asta tine la tine -e clar- altfel, ar fi acceptat sa o faceti cand ai hotarat tu. Gandeste-te bine... Succes!

| gab88 a răspuns:

Prin asta am trecut si eu. Eu cred ca este normal, nu te gandi ca vrea doar sexul si gata. Atunci cand u ajungi sa il exciti el uita complet ca ti-a zis ca te asteapta, faptul ca ii aduci aminte de fiecare data este bine. Ramai asa o sa te iubeasca mult. Dar va avea si putina ura in toata dragostea asta. Dupa ce o vei face cu el sa nu-i gresesti f mult. Nu stii ce decizii poate lua, eu cred ca nu se mai poate controla f bine pentru ceva timp nu foarte mult. Lasal sa mai astepte dar nu foarte mult ca o sa-l pierzi asta depinde si cat timp aveti impreunawinking

| zambile a răspuns:

Nu stiu daca ai rezolvat dilema pana acum dar zic :recomandarea mea este sa nu faceti.si stii de ce?! pentru ca s-ar putea sa ramaneti fara maini si picioare asta in cel mai rau caz daca nu chestia asta chiar ar putea sa va ucida. da, da este chiar naspa. eventual sa astepti intr-o alta viata sa fi mai pregatita.si acum ca sa conchid te intreb, oare chiar nu esti convinsa ca toata viata este numai vorbe in vant.si mai gandest-te ca va veni un moment in care iti vei dorii tu si el se va face ca ploua, si asta chiar daca va fi soare afara. a spus treaba asta unul de aproape 50 de anisori care stie cam ce spune.