| RAY a întrebat:

Prima oara cand vedem un om ne aplace sau nu aspectul fizic, dar oare cauza atractiei este data de societate sau genetic?

Un om crescut departe de oameni oare cum ar considera ce-i frumos sau urat?

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Un om crescut de parte de oameni, cand vede un barbat sau o femeie misto, o sa-i placa f tare! Nu e social.
Aia cu femeile grase la moda inainte, era fortata treaba conditionat social, dar ei nu prea simteau asa.

| Mosotti a răspuns:

Pai este aparatul biologic numit om, suntem programati la fel chiar daca uneori ne fortam sa preluam niste norme sociale, si oricum daca faceai ce simteai, erai condamnat, exclus, dezmostenit si altele, nici nu puteai sa zici ce gandeai.
Sunt unele chestii unde nu suntem diferiti.
E ca si cum ma intrebi "de unde stii ca toate calculatoarele au nevoie de energie ca sa functioneze".

Asa am fost facuti ca aspectul fizic sa fie proba eliminatorie in declansarea atractiei, pentru ca fizicul exprima trasaturile evolutioniste sau nu, de care e nevoie pentru perpetuarea speciei, si nu am evoluat pe partea asta, deci legile sunt alea ancestrale.
Si asta se verifica oricand si de catre oricine!
Ca unii nu vor sa creada asa ca nu accepta e una, dar si ei vad adevarul.

De cate ori nu auzeai "uite baiat cuminte, bun, cu casa, fara datorii, salariu mare, masina de 20000 euro, ce draci au vazut la derbederu` ala nu stim"
Pai a vazut, ca ala o atrage mult si banosu nu ca are fata de tocilar din ala specific care nu atrage.

Nu atrage pentru ca figura aluia emite ca e slab, daca era cand era, ii dai un dos de palma si pica instant, nu putea apara teritoriu, femeia, copilul de alti barbati.
Pe aia bine ii vad barbati frumosi, ca figura lor emite la nivel inconstient al ei ca e bazat, fortos, puternic la o adica, descurcaret, mistocar, tupeist, ultimile doua semn ca se poate infrunta cu alti barbati.

Si daca ai sa observi, tocilarii sau aia specific neatractivi sunt f prosti la batai, aia frumosii sunt mult mai bataiosi, mai vanjosi, se pot bate, castiga batai, asa zisi golaneii cumva sa zic, clubaristii, etc.

| Pantagruel a răspuns:

Un om crescut departe de oameni are aceleasi mecanisme in creier ca noi toti. Nu poti sterge din creier milioane de ani de evolutie stand 20 de ani in jungla.

| Lecorbusier a răspuns:

Nu vr sa fiu rea dar ai alte pasiuni in afara de ati pune intrebari existentiale despre dc fetele sunt asa si asa si asa? pers corecta va veni la tine cand te vei astepta cel mai putin joaca un fotball un cs un ceva relaxeaza te pbn invata ce ai tu de facut

| RAY explică (pentru Lecorbusier):

De ce există TPU?

| Lecorbusier a răspuns (pentru RAY):

Corect sefu nu judec da pari f preocupat de acest subiect

| RAY explică (pentru Lecorbusier):

Preferi bârfe, discuții inutile? Ma preocupă acest subiect, bine nu doar el si mai multe despre sexualitatea umana