| AliceTB a întrebat:

Primavara trecuta am fost intr-o excursie si au fost elevi din toata scoala, m-am imprietenit cu un baiat pe care il cunosteam de mai mult timp dar nu vorbeam. In excursie am stat impreuna, ne-am distrat, la intoarcere stateam imbratisati si s-au starnit barfe la scoala, dar nu ne-au deranjat. In ultimele zile de scoala chiuleam de la ore ca sa mergem in oras, dar cand a venit vara nu ma mai baga in seama nici pe mess, nu ma mai suna, nu-mi mai raspundea la mesaje. Acum nici macar nu ma mai saluta la scoala, dar acum cateva zile cand stateam cu o prietena si doi colegi unul dintre ei m-a luat in brate si prietena mea mi-a spus ca l-a vazut pe baiatul din excursie ca s-a uitat foarte urat cand colegul meu ma pipaia. Nu mai stiu ce sa cred prietena mea crede ca ma place pentru ca s-a cumportat frumos in excursie si acum nu mai stie ce sa face. Prietena mea mi-a spus sa il salut eu si sa vorbesc eu prima. Voi ce credeti? Apropo e cu un an mai mic ca mine (eu 14, el 13). FUNDA!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Este simtul de proprietate al omului...
Desi nu mai aveti nimic unul cu celalalt,din motive necunoscute tie,in mintea lui,el te vede ca pe ceva "al lui".
Si,cat timp nu te-a vazut cu nimeni,a continuat sa se mangaie cu gandul ca,oricand vrea,te-ar putea avea inapoi.
Acum,te-a vazut cu altul,i-a fost deranjat echilibrul,orgoliul,ma rog.
Incearca sa-l saluti,nu la scoala ci pe mess. Daca are ceva de spus, pe mess o sa-i fie mai usor, cred.
Succes!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt de acord cu prietena ta, trebuie sa vorbestitu prima sa va spuneti unul altuia ce va deranjeaza si asa o sa ajungeti la o solitie, ma bucur ca ti-am fost de ajutor.