| Derkes a întrebat:

Prin ce metode iti faci noi,, cunostinte"? Nu zic prieteni, deoarece o prietenie se leaga intr-un timp mai indelungat, multi vin si pleaca, deci n-am cum sa stiu daca acea persoana pe care o cunosc va fi cu adevarat prietenul meu. Online chiar nu stiu cum sa fac, este super dificil, doar nu ma bag in seama cu cineva :,, hei, ai vrea sa fim prieteni, deoarece avem multe chestii in comun si simt ca ne-am intelege super ok"? Ar parea super ciudat si prin urmare, as da rateu. In jocuri s-ar lega ceva cunostinte, doar ca de varste in general mai mici si eu n-am nevoie de persoane super mici prin preajma mea, vreau persoane open minded cu o vedere in viitor vastă. Daca aveti o idee, sunt perfect dispus sa va ascult si chiar sa o aplic din momentul acela.

2 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Cunoști oameni dacă ai activitate, job, facultate, cursuri, trebuie sa ai o rutina și sa ieși din casa zilnic

| Denisa0954 a răspuns:

Încearcă să te bagi la voluntariat. Acolo găsești oameni de toate tipurile si chiar poti lega prietenii dupa o perioada