| Lory37 a întrebat:

Prin sexul la menstruație poți transmite o boala partenerului?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate transmite absolut toate bolile si chiar o posibila infectie de la sangele menstrual.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, nebunielaughing

| RAY a răspuns:

De parca daca nu ai mentra nu se transmite, raspunsul e nu

| corbulalbrosu a răspuns:

Partenerul de sex poate fi infectat cu orice boala cu transmitere sexuala (BTS), numai in cazul in care celalalt partener de sex este bolnav/infectat si sunt intretinute contacte sexuale neprotejate in oricare zi a ciclului menstrual. Riscul de a fi transmis un BTS. este acelasi pe toata perioada ciclului. Sanatate!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Da! Doar daca ai boala. Sa apara o boala din senin sau sa creezi prin acest sex, este imposibil.