| catthshshshs a întrebat:

Problema este in felul urmator: am avut o relatie de un an, de 4 luni logoditi, ne-am mutat impreuna. Eu am facut multe greseli in relatie, si el la fel. Acum aproape o saptamana s-a mutat. A zis ca pleaca in interes de serviciu. M-a mintit. Pentru ca a ramas in acelasi oras. L-am chemat inapoi, am incercat sa vorbesc cu el. Pur si simplu disper, a venit trei seri la rand la mine pentru ca l-am rugat. Insa mi-a zis ca vrea sa fie langa mine, sa trec peste. L-am intrebat daca ma iubeste, imi spune ca nu. Il vreau inapoi, am facut de toate, l-am ignorat, am plans, m-am umilit, nu intelege. Vreau sa se mute inapoi
I-am promis ca schimb tot ce am gresit. Insa imi spune ca e prea tarziu. Am facut un filmulet cu noi doi, i l-am aratat, dupa aia mi-am cerut inca o data iertare si i-am spus ca vreau sa fie al meu, ca vreau ca in viitorul apropiat sa fie sotul meu. E si mai confuz. Se mai gandeste. Insa imi spune ca sunt sanse mici. Va rog, ajutati-ma sa il conving sa nu paraseasca aceasta relatie frumoasa, ar fi pacat. Am slabit, sunt distrusa. L-am vazut cum ma priveste cu lacrimi in ochi. Ce se intampla cu el? Nu il mai recunosc! Un sfat, va rog.

11 răspunsuri:
| Maaryyneelaa a răspuns:

Pe mine sincer, chiar m-a impresionat ceea ce ai scris, o poveste intr-adevar frumoasa care nu merita sa se incheie asa! Daca te priveste cu lacrimi in ochi inseamna ca si el te iubeste, dar totodata il retine ceva sa nu fie din nou cu tine.Adica stii cumva daca mai are o alta relatie si sa fi facut vreo greseala, in sensul, sa aiba un copil sau ceva de genul.Sau poate pur si simplu este confuz din cauza greselilor voastre,explica-i ca el este iubirea ta si ca fara el nu poti trai,si sa nu dea cu piciorul la tot dupa tot ce a fost intre voi,sa nu strice o iubire asa frumoasa,spune-i sa-ti zica adevarul,daca in viata lui mai exista o alta persoana,sau care este motivul retinerii! Ca din cate am inteles,amandoi ati gresit,asta inseamna ca si el a gresit fata de tine si tu ai trecut peste dar de ce sa spuna ca nu te mai iubeste? Cel mai bine ar fi sa-ti spuna adevarul,indiferent cat de dureros e! Te ro frumos sa-mi lasi un mesaj, cu ce s-a intamplat pana la urma intre voi, ce ati rezolvat, pentru ca stiu prin ce treci tu, si ti-ai calcat mandria si orgoliul in picioare pentru iubirea voastra! Ai grija de tine!

| Necunoscut112 a răspuns:

Daca e vorba de infidelitate, e o reactie obisnuita la barbati. Se simt tradati chiar daca poate au facut si ei aceeasi greseala la un moment dat.la ei e "altceva". Poate sa te iubeasca din tot sufletul, ii este greu sa treaca peste. Daca e vorba despre alte felulri de greseli nu stiu ce sa spun ...Lasa-l sa se gandeasca bine.Nu face prea multe presiuni asupra lui ca va avea tendinta sa "fuga". Acum sufera si el, e ranit.Cand se vor mai linisti apele, va gandi la rece si o sa-i fie mai usor sa ierte thinking

| catthshshshs explică (pentru Necunoscut112):

Nu l-am inselat niciodata, nici macar cu gandul. Nici mintit. Insa uneori simteam ca nu ma intelege, poate nu comunicam suficient, ne-am distantat, au aparut frustrari, certuri prostesti...Chestii din astea!

| adrianamara a răspuns:

Incearca sa-l pui intr-o competitie intreaba-l daca ar mai vrea o saptamana langa tine spune-i asa ca pe un joc, un ultim joc daca are curaj sa-l joace, in felul asta vei avea ocazia sa -i arati ca esti persoana pe care el o vrea si o iubeste! pup

| catthshshshs explică (pentru adrianamara):

Este o idee buna! Da, de ce nu? Mersi...o sa incerc

| adrianamara a răspuns (pentru catthshshshs):

Sper sa reusesti! te pup

| Paulaaaaaaaaaa a răspuns:

Mai bine lasa-l, decat sa te casatoresti cu el, gandeste-te ca si daca vti fi casatoriti va face la fel.
Success!
Funda?

| puffy04 a răspuns:

Incearca sa nu ii mai arati ca esti dependenta de el, ca asta il indeparteaza si mai mult.chiar daca in sufletul si in mintea ta iti vine sa te rogi de el, incearca sa nu mai faci asta. Daca te vei arata macar un pic mai relaxata, mai detasata, mai indiferenta va fi altceva.Si cum a zis si Adrianamara spune-i sa faceti un joc(tu in timpul asta sa ai o atitudine relaxata-chiar daca e greu-si daca accepta jocul sa profiti sa fii f calda si indrazneata, sa-l recuceresti dar sa nu il sufoci). Mult succes
:*Ai mare incredere in tine, conteaza enormwinking

| AngelliGina1981 a răspuns:

Cam instabil emotional tipul. Ati putea sa va duceti la consiliere? ar fi de acord?

| danya07 a răspuns:

Daca el a ales asa, nu stiu daca mai ai vreo sansa, poate din cauza dezamagirilor venite din partea ta, a alergat in brate la altcineva care este diferita. Nu spun asta ca sa iti fac mai rau, doar ca sunt in aceeasi situatie doar ca este invers, eu sunt cea care il respinge si i-am cerut sa ne despartim, cu toate ca el nu vrea sa plece, deci concluzia este ca daca te iubea cu adevarat nu pleca si poate are pe altcineva.