| anonim_4396 a întrebat:

Problema mea e ca m-am îndrăgostit ca dracu și in ce mod. Efectiv nu îl suportam, ma enerva și nu era zi in care sa nu-mi facă nervi și sa-mi fie antipatic. Dar prin modul lui de a insista și de a fi m-a facut sa ma îndrăgostesc fără sa îmi dau seama, m-a tâmpit de cap și mi-a luat-o inima razna. Doamne, ce-i cu mine? Și faza e ca între timp lui cred ca i-a cam trecut, nu-mi scrie și ne vedem doar la munca și uneori in timpul liber cu prietenii. Încerc sa stau departe văzând ca vorbește cu alta/ altele și mie nu-mi scrie însă nu înțeleg eu ori is prea tâmpită, caută mereu sa stea lângă mine, caută motive sa ma ia in brațe ( da peste mine și îți cere scuze și ma ia ) și ma pupa pe gura când nu ma aștept... ce ar trebui sa fac? Mi-am luat un shake, eu beam și mi-a luat paiul din gura sa bea și el practic ...In ultima perioada mi-e capul plin de el. Suntem in stand by de 4 luni sa zic așa, adică atunci am început sa lucram împreuna. Eu l-am refuzat, dar se pare ca tot eu m-am atașat ca fraiera. Dacă lui i-a trecut de ce face aceste lucruri?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate-i genul care flirteaza cu toate fetele, de aceea faci asa.
Nimic special pentru tine, doar un amuzament [entru o fata care nu-i cada in brate si atunci insista.
Daca a renuntat sa te mai caute, face parte tot din joaca lui, sa te faca sa-i cazi la picioare, ca sa-i cedezi, dupa care, se muta la urmatoarea victima.

| Dishka a răspuns (pentru Violleta2022):

Probabil așa este.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

și ma pupa pe gura când nu ma aștept...
Dacă lui i-a trecut de ce face aceste lucruri?
Dacă face aceste lucruri, lui nu i-a trecut.

| Dishka a răspuns (pentru sadrian46):

Atunci de ce nu mi scrie? Nu vrea sa ieșim sau orice altceva și in afara programului de 8 ore petrecute pe zi?

| sadrian46 a răspuns (pentru Dishka):

Nu știu de ce nu îți scrie.
Soluția. Când vrea să te pupe, pui stop.
Te săruți dacă ieși cu mine.

| Dishka a răspuns (pentru sadrian46):

Nu știu de ce am o teama in mine, gen, după atâtea refuzuri, dacă îl sărut " oare ce o crede despre mine?", este o gândire greșita?

| sadrian46 a răspuns (pentru Dishka):

Două variante.
1. Te respinge. Ei, și?
2. Acceptă, este fericit și asta contribuie la apropiere.
Astfel teama din tine se poate anula numai prin acțiune, asta dacă nu vrei să faci poezii ca Eminescu.
Iubind în taină am păstrat tăcere,
Crezând că astfel o să-ți placă ție.
Fix pix, în taină, tăcere, asta nu e iubire, e poezie.

| Dishka a răspuns (pentru sadrian46):

Bine. mulțumesc mult! Am prins un pic de încredere acum, sper sa pot fi mai încrezătoare! Numai bine!

| Andreeush a răspuns:

Probabil a vrut să îți atragă atenția însă asta nu înseamnă că te iubește.