| ● Ďعw a întrebat:

Pt fete e >intr:". cum pot calcula perioada fertila daca am un ciclu neregulat? eu am gasit ceva pe net si cand am calculat nu mi-a dat bine (mi-a dat perioada in care am fost pe stop plus cateva zilelaughing )
fundita happy

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu poti calcula perioada fertila daca ai ciclul neregulat. Pentru a folosi calculatorul, ciclul trebuie sa fie perfect regulat, acceptandu-se 1-2 zile de abatere insumate in 6 luni consecutive.

| papushika a răspuns:

Incep cu ziua in care ti-a venit+14 zile adica daca te-ai imbolnavit p data de 1 in data de 15, 16, 17 esti in perioada de fertilitate