| Andrəi a întrebat:

Pusesem o întrebare acum ceva timp despre o fata (fata B, ca sa nu va ametesc o sa le zic fata A si fata B) care ma place, anyway am incercat sa vb cu ea in 4 ochi dar ea se rușina mereu si pleca, bun, de vreo 1 saptamana sora ei (fata A)(ea e a 5-a, eu sunt a 8-a o sa vedeti mai încolo de ce am zis asta)ma baga in seama,ma striga pe hol,ma ciupește,imi pune piedici nu o lovesc (nu sunt de acord cu violenta asupra femeii nici dacă si-o cauta,lasi de la tine ca esti barbat,dar daca un baiat imi punea piedica sau imi dadea capace,il calacam pe cap) nu i-am zis nimic pentru ca stiu ca glumește,dar azi la ultima ora,eu stau in ultima banca la geam,si ca de fiecare data ea (fata A)chiulește si vine la mine la geam sa se uite,a zis ca are un biletel pentru mine. Dupa ce s-a sunat imi da fata B un biletel si imi zice sa ma gândesc,si sa il deschid acasa,(aia cu care am incercat sa vb,si care ma placea) imi zice fata A "Nu ii spune nimanui de bilețelul ala"ceea ce nu o sa fac.
Pe bilet era scris ceva de genul "Draga Sebi,imi place de tine,nu te lua dupa prostii astia, M+S=I.P.V (inițialele noastre =iubire pe viata)nu stiam cum sa iti spun,gandeste-te pana maine si imi daduse sa incercuiesc Da sau nu.
Am zis sa incerc macar cu ea sa ii dau o sansa daca cu sora ei a mers prost totul (vreau sa ii zic da, si sa adaug ca voi fi de-acord doar daca nu mai chiulește si ia note decente, nu o vreau nici de 10 dar nici repetenta).
Fac ceea ce trebuie avand in vedere ca i-am pus condițiile alea?

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pai ție de ce îți place de ea?
Dacă vrei neapărat pe cineva cu calificative bune, atunci alege alta ca precis ai de unde.
Dacă vrei sa o faci sa nu mai chiulască încearcă altfel, spune-i altfel, nu ii impune ca asa nu rezolvi nimic, poate chiar o faci sa nu te mai placa și nu obții nimic.

| Lule a răspuns:

Deci stai ca n-am inteles. Pe tine te plac 2 surori?
Una e timida si cealalta e dracul gol.
Tu o placi pe cea timida, ai incercat sa vorbesti cu ea dar nu a prea mers, deci vrei sa incerci la sora ei? Nu stiu cum iti suna tie, dar ceva nu merge. Adica de ce ai renuntat la cea timida? Incearca sa o abordezi altfel daca stii ca te place, cere numarul ei de telefon si poate e mai deschisa la conversatia scrisa. Vreau sa subliniez faptul ca sunt surori si totusi tu ai incercat la cea timida si acum sa incerci si la sora ei...hmmm nu prea merge. Parerea mea ori mai incerci cu cea timida ori le lasi pe amandoua.