| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa imi recomandati un roman de dragoste

Răspuns Câştigător
| lacrimi a răspuns:

Mihail Drumes-Scrisoare de dragoste, Invitatie la vals
Mircea Eliade-Maitreyi, Nunta in cer, Romanul adolescentului miop
Liviu Rebreanu-Adam si Eva, Ionel Teodoreanu-Lorelei, Gustave Flaubert-Doamna Bovary, George Calinescu-Enigma Otiliei, Mihail Sebastian-Accidentul, Camil Petrescu-Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi(desi e psihologic), Claude Anet-Drama de la Mayerling, Thomas Hardy-Departe de lumea dezlantuita.
Le-am citit si sunt foarte frumoase, sper sa-ti placawinking

10 răspunsuri:
| daii a răspuns:

Mihail Drumes-Scrisoare de dragoste, Invitatie la vals
K. J. Benes-Viata furata
Barbara Delinsky-Invata sa iubesti

by daiiwinking

| theodoraafi a răspuns:

1. dragoste si moarte si valurile
2.scrisoare de dragoste- drumes
3.romeo si julieta
4. love story
5.invitatie la vals
6.Camil Petrescu-Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi
7. elevul dima dintr-a 7- drumesi (am citit-o acum cateva luni. e super tare:X. are 2 volume)

| amoremioX a răspuns:

Maytreyi. de mircea eliade sau ultima noapte de dragoste intaia nopate de razboi de camil petrescu

| Mefisto23 a răspuns:

Emily Bronte - La rascruce de vanturi

| Tweety-love-Minnie a răspuns:

Mie imi place Lorelei de Ionel Teodoreanu love struck. a fost superb! m-a facut sa-l termin in 2 zilehee hee

| blunts a răspuns:

"Ion" de Liviu Rebreanu

| dix a răspuns:

Jane Eyre de Charlotte Brontë sau La rascruce de vanturi (Wuthering Heights) de Emily Brontë sunt ultimele pe care le-am revazut (cartile le-am citit inaintea filmelor, dar nu mai am timp de citit...).

| Rallu_3508 a răspuns:

Mihail Drumes-Elevul Dima dintr-a saptea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Emil Zolla - o albina se zbate in fereastra.

| iuliaiulia a răspuns:

Capitulare, Dupa 10 ani, Eden Pass, Atractie Magnetica, Focuri de Opal