| LoOvE a întrebat:

Puteti sa-mi dati si mie niste idei cum sa-i scriu prietenului meu o scrisoare de dragoste? Cateva expresii... orice big grin

Vreau ceva mai special.Nu vreau de pe net. Vreau de la voi.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cand eram in clasa a cincea,terminasem de citit toata colectia "Romanul de dragoste" si ajunsesem sa scriu scrisori de dragoste pentru toata scoala,veneau cei dintr-a opta,imi dadeau datele,imi povesteau putin si terminam intr-o jumatate de ora,pana si la liceul din vecinatate mi se dusese buhul.
Dupa ce m-a prins diriginta si m-a scos in careul scolii,plus chemat mama la scoala,m-am linistit complet.
Si,atunci am inteles ca am facut mai mult rau decat bine scriind respectivele scrisori.
De ce?
Erau false,erau gandurile si cuvintele mele in ele,chiar daca scrisorile isi faceau datoria in aparenta!
Urmarea era jalnica,dupa cuvintele calde si pline de dragoste din scrisoare,cand se revedeau fericiti,cei doi,nu-si gaseau cuvintele,nu reuseau sa mai comunice,pentru ca nu puteau continua la nivelul la care fusese scrisa scrisoarea.
De aceea,sper ca ai inteles,pune-ti sufletul si cuvintele TALE pe foaia alba!
Nu cauta pe net,inchide ochii si viseaza.
Si scrie!
Nimic nu va fi mai adevarat si mai frumos decat asta!
El te cunoaste,stie cum vorbesti, cum gandesti, cum esti...ramai iubita LUI,nu deveni o straina,de dragul cuvintelor frumoase!
Rupe-le din inima ta si asterne-le pe hartie, vei fi mandra de tine!
Si el, la fel!happy

| superdorex a răspuns:

Are dreptate Greece sa stii, doar tu din imaginatia si inima ta le poti asterne pe hartie, fiecare are sentimentele si trairile lui care sunt speciale, asa cum cred ca si tu le ai! De ce nu scrii ceea ce simti pentru el cu adevarat? Ceea ce ai tu acolo in sufletul tau e unic si nu iti poate impartasi nimeni din acele sentimente, pentru ca fiecare avem in inima noastra pe cineva...asa ca nu cere ajutorul ii a-i spune iubitului tau cat de mult il iubesti! Doar tu poti face asta, altfel ar fi ca si cum l-ai minti! Cu ani in urma eram in armata si colegul meu de pat avea o iubita, dar nu stia sa-i raspunda la scrisori si tipa era fenomenala la compus daca citeai o scrisoare de a ei ramaneai vrajit, dar se vede ca ea nu il cunoastea cu adevarat si atunci tipul a apelat la mine, i-am citi scrisoarea si din acel moment eu ii raspundeam de fiecare data la scrisorile pe care prietenul meu le primea el era asa ca un cititor, iar eu fara sa vreau ma indragostisem de acea fata speciala, iar ea era la fel de vrajita de tot ceea ce-i scriam! Dar totul a luat sfarsit cand dupa vreo 4 luni tipa a venit la el in vizita si din exprimare, din felul in care gandea, si-a dat seama ca nu el era cel care ii raspundea la scrisori! Si atunci l-a rugat sa-i prezinte pe tipul din spatele scrisorilor de dragoste, caruia ea ii citea pe nerasuflate tot ceea ce avea el pe inima, iar prietenul meu a recunoscut ca nu el era cel care ii scria si m-a chemat la poarta! Am ramas stupefiat, nu stiam nimic, tipa mi-a sarit in brate si m-a sarutat! A fost ceva deosebit intre noi! De aceea ti-am zis aceasta poveste sa intelegi mai bine ce ti-am scris mai sus da? Multa bafta si ai grija de tine!

| elasexygagica a răspuns:

Scrisorile de dragoste sunt boringlove struck sexu e nebunlove struck

| fabiola a răspuns:

Ori noi, ori nettul tot aia e! Spune ce simti, ce vezi in el!

| l1t7leb0y19 a răspuns:

Buna :-)
E foarte bine daca nu vrei mesaje de dragoste de pe internet. Dar imagineaza-ti putin cum suna "Vreau de la voi o scrisoare de dragoste,pentru prietenul meu". In primul rand,acel baiat e iubitul tau si numai TU stii ce simti cu adevarat pentru el. Daca si tu crezi ca iubirea nu se poate exprima in cuvinte, atunci de ce foarte multe persoane cauta pe internet,sau cere parintilor,prietenilor, colegilor, etc...mesaje de dragoste,poezii de dragoste, s.a.m.d? big grin
Iubirea noastra se poate exprima prin cuvinte! Greseala e urmatoarea: Atunci cand cineva are nevoie de o poezie de dragoste, sau un status misto pentru persoana iubita, nu e deloc ceea ce simte el/ea cu adevarat.Acel text de pe internet, a mai fost folosit de catre un baiat sau o fata catre persoana iubita. Nu ai nevoie sa citesti randuri superbe despre dragoste,care oricum le vede mai multe persoane si apoi devine rutine in toata lumea! Ai si tu inima cu siguranta,si poti si tu sa creezi o poezie, un status, ceva frumos pentru persoana iubita.Corect? :-) Pentru ca inima altei persoane, nu poate spune inimii TALE ce simti pentru persoana TA iubita :-) Daca iubirea nu se poate exprima in cuvinte cum de exista atatea statusuri, poezii de dragoste pe internet? tongue Poti si tu.Si eu sunt de acord cu vorba: Daca VREI CEVA CU ADEVARAT...MERITA TOT EFORTUL :-)
Iti doresc o zi superba in continuare si mult succes!