| anonim_4396 a întrebat:

Re, cum aș putea să-i "schimb" părerea unei fete? Nu vrea sa fim împreună deoarece nu se simte în largul ei, nu crede ca o poate iubi cu adevărat nimeni în afara de familia ei + că îi e rușine de mine. Țin sa menționez ca îi prima relație la ea.

16 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă nu ai în calcul posibilitatea de a te căsători cu ea, mai bine las-o în pace, nu schimba nimic, o iubire numai de dragul de a avea o prietenă n-o ajută cu nimic.Are dreptate, numai familia o poate iubi cu adevărat, dacă nu ești capabil să o faci să devină parte din familia ta adică soția ta, te folosești doar de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are dreptate fata.
Toti barbatii sunt niste nesimtiti, obsedati, care nu pot fi doar cu o singura femeie, sau cel putin, nu se pot simti atrasi doar de o singura femeie. Mereu mai cauta si la altele ceva, mai au fantezii si cu altele.

| iGoxi a răspuns (pentru anonim_4396):

Crede-mă ca eu nu sunt așa. Am ochi și o iubesc numai pe ea, mai degrabă aș muri eu decât sa o vad pe ea suferind...

| anonim_4396 explică (pentru iGoxi):

Pai tu spui ca o iubesti fara sa fiti impreuna? Esti sigur ca e iubire asta?

| iGoxi a răspuns (pentru anonim_4396):

Am fost împreună, a spus ca ia plăcut foarte mult momentele pe trecute dar dintr-o dată nu mai vrea deoarece se simte rușinată in fața mea, nu știu cum sa o scot din aceasta stare. O iubesc și ea spune ca încă ma iubește.

| anonim_4396 explică (pentru iGoxi):

Fara suparare, dar cati ani are?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Denis6688):

99% dintre baieti nu pot fi atrasi doar de o singura femeie.
S-au facut studii.

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu generaliza, ca nici cu femeile nu iti e rusine.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Te poți schimba doar pe tine, nu și pe cei din jur. Dacă nu vrea nu ai ce să faci. Îți vei găsi cândva jumătatea. Toate la timpul lor.

Răspuns utilizator avertizat
| bbobo22 a răspuns:

Daca chiar o iubesti si-ti doresti o relatie cu ea, trebuie sa-i castigi increderea. Pentru asta ai nevoie de foarte multa rabdare. Increderea se castiga greu si se pierde foarte repede. Trebuie sa vada in tine un barbat pe care se poate baza in orice situatie si cel mai bun prieten. Fii foarte atent sa nu devii prea insistent. Ai grija de tine, de educatia ta, de viitorul tau. In general femeile se simt atrase de barbati puternici. Nu dispera si nu-ti pierde increderea in tine. Chiar daca nu o sa reusesti sa o cuceresti pe ea, daca vei deveni un barbat adevarat o sa ai suficiente admiratoare. Succes!