| Ionuț2439 a întrebat:

Recent am întreținut un act sexual neprotejat cu prietena mea si in timpul ejaculari am scos-o insa e posibil sa fi sărit cateva picaturi in zona vaginului insa in mare parte am ejaculat pe pat(90%),imediat la o ora-doua am pus-o sa ia pastila de a doua zi, se mai poate intampla ceva?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca nu vei reusi sa-ti dai seama cat de iresponsabil te-ai comportat indiferent ce ti se va transmite in celelalte raspunsuri. Ai procedat execrabil din moment ce ai intretinut un contact sexual chiar daca esti incapabil sa-ti controlezi ejacularea si de asemenea fara sa ai minime cunostinte medicale ai "obligat" fata sa-si riste sanatatea folosind acea pastila fara sa stii daca folosirea ei este necesara si eficienta. Atat tu cat si ceilalti care procedeaza la fel de iresponsabil ati merita sa fiti castrati pentru a nu mai reprezenta un potential pericol. Probabil ca fata va scapa doar cu dereglarea ciclului menstrual pe termen lung. Ei ii doresc si urez multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca a luat pastila de a doua zi, nu mai poate ramane gravida.

| Kira5854 a răspuns:

Daca a luat pastila de a doua zi atat de repede, sansele sunt aproape infime, insa faptul ca tu ai indemnat-o sa ia acea bomba hormonala te face clar sa fi mult prea egoist, iar ea probabil nu destul de informata cat sa poata refuza. Dupa pastila de a 2-a zi ciclul ei menstrual poate fi dereglat si mai mult de 6 luni, doar din cauza faptului ca nu ai putut sa pui un prezervativ atunci cand a fost cazul, stiind ca nu poti finaliza controlat. Sper ca macar dupa ce citesti asta sa nu mai risti sanatatea fetei de langa tine(chiar daca e vorba de o noapte) si sa citesti mai multe despre organism inainte sa intreti alt raport sexual.