| Florentinaaaaaaaaaaa a întrebat:

Revin cu o întrebare. Normal menstruația trebuia să-mi vina pe 20, de obicei vine cu 6 zile mai devreme decât anterioara. M-am stresat foarte tare in ultima vreme, luna aceasta am luat niste pastile pentru răceala. Am avut simptomele dinaintea menstruației, dar aceasta nu a venit. Pe 1 am avut contact sexual neprotejat fără ejaculare înăuntru si lichidul preejaculator era steril, nu a avut loc contact sexual/masturbare cu 24 de ore înainte. Am avut zilele astea niste dureri de burta îngrozitoare, ma simt puțin imbalonata, aseara mi-a fost puțin greață si m-a durut stomacul, tremur asta mi se întâmpla doar înainte să-mi vina, m-a durut si spatele, ieri am tremurat, alaltăieri am tremurat si vad ca acum mi-a apărut si puțin mucus. Am facut vărsat de vânt vineri.
Ce credeți ca ar putea fi, ar putea fi o sarcina?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand ai sex neprotejat, sunt sanse sa ramai si insarcinata.
Fa un test de sarcina la 7 zile dupa intarziere, adica dupa 27 ianuarie!

| corbulalbrosu a răspuns:

Simptomele premenstruale existente au fost mult prea evidente si nu au putur reprezenta altceva decat faptul ca organismul se pregateste pentru producerea menstruatiei. Ceea ce s-a si intamplat dupa trecerea a 2 zile. Probabil ca aceasta intamplare cat si raspunsurile primite in ultimele cateva zile iti vor fi de folos in viitor si nu te vei mai stresa intratat de mult si cu totul inutil.

| vocea a răspuns:

Daca nu a ejaculat in vagin nu ramai stai calma.

| florincraiova a răspuns:

Pregătește scutecele în curând vei deveni mămică

| gigelmaincraftgeimer a răspuns:

Da, sunt sigur ca esti insarcinata, zic sa te arunci de pe bloc pentru a scapa.

| maria425643 a răspuns:

Incearca un test de sarcina. Data viitoare foloseste prezervativ

| Georgiana1005 a răspuns:

Da ar putea
mai bine iti iei un test de sarcina
sau mergi la un doctor
dar testul e ceva mai usor pentru inceput