| Ema_Rosaly_1999 a întrebat:

Revin cu o nouă intrebare.
Am avut ieri un contact sexual protejat, problema e ca am simtit ca o piscatura, ca si cum ar fi troznit ceva pentru cateva secunde, astazi in schimb dupa ce urinez simt o usturime si o mica durere, iar in urina sunt mici picaturi de sange foarte deschise la culoare. De mentionat ca nu este nici perioada aproape. Insa eu nu am sangerat de la primul contact, e posibil sa fi fost himenul? Sau sa fiu iritata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este destul de mare posibilitatea ca abia cum sa se fi produs ruperea himenului. In cazurile in care membrana/pielita din care este constituit/format himenul are caracteristica de a fi foarte elastica, exista posibilitatea ca fisurarea/ruperea himenului, sa se produca dupa trecerea unei perioade de timp uneori chiar foarte mari fata de momentul in care a fost intretinut primul act sexual/procesul de dezvirginare. Sunt consemnate cazuri in care himenul se rupe definitiv in momentul in care se naste primul copil in mod natural.
Bineinteles ca exista si posibilitatea sa fi vorba de fapt de o sangerare provenita dintr-o plaga cum ar fi o julitura sau o rana ori o iritati, care a sangerat in urma atingerii repetate in timpul penetrarii. Multa sanatate!

| Ema_Rosaly_1999 explică (pentru corbulalbrosu):

Va multumesc mult pentru raspuns! Initial ma speriasem si voiam si alte pareri!

7 răspunsuri:
| Denyx16 a răspuns:

Ce vina are ea și de ce o faci curvă, ca nu ai parte și tu de femeie sau ce?
Fiecare face ce vrea cu viața lui.
Și să fie, nu ești tu în măsură să judeci sau să jignești având în vedere că nu îi cunoști viața persoanei respective.

| TFL a răspuns (pentru Denyx16):

E bou băiatul, felicitări emei ca nu i-a răspuns

| Ema_Rosaly_1999 explică (pentru TFL):

Nu stau sa mi bat capul cu ellaughing)

| Ema_Rosaly_1999 explică (pentru Denyx16):

Unii oameni folosesc cuvinte fara a le cunoaste sensul, nici nu merita sa-ti bati capul :3

| Denyx16 a răspuns (pentru Ema_Rosaly_1999):

Nu îmi băteam capul doar că nu e el în măsură să judece sau să jignească pe cineva având în vedere că și el e un păcătos.
Și oricum am aflat de ce majoritatea bărbaților rămân singuri.
Și eu sunt bărbat și nu am iubită și nici nu o să am dar să mă duc să jignesc o femeie pe care nu o cunosc e absurd doar pentru că eu nu sunt în stare să îmi fac o iubită.
În fine îți doresc o viață minunată și nu lua în seama oamenii, oamenii vor fi mereu nemulțumiți fie că faci ceva greșit fie că faci ceva bine.

| Ema_Rosaly_1999 explică (pentru Denyx16):

Mai rar oameni care gandesc ca tine! Multumesc asemenea?