| anonim_4396 a întrebat:

rog seriozitate, am o problema destul de personala,de ceva timp observ ca in momentul cind fac dus sau in general,mi-a prescris medicul ceva lumnarele intime,dar am observat ca cind le introduc citeodata peretii vaginului sunt foarte contractati si aproape unul de altul in asa mod ca nu pot introduce degetul,iar fundul colului uterin care al trebui sa il simt la distanta de un deget il simt in fata la intrare in asa momente,nici nu stiu la ce sa ma gindesc, poate sa fie vreo problema grava, sau e din cauza vizicii urinare care apasa asupra peretelui vaginului.Imi e frica sa imi incep viata sexuala, nici nu stiu daca am sa o incep vreo data, nu as vrea sa ramina partenerul in soc si dezamagit. Ce poate fi?!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Introducerea lumanarilor ginecologice care de fapt sunt niste supozitoare medicamentoase nu ar trebui sa induca efectul de rigidizare a muschilor vaginului decat doar in cazul in care iti produc/creeaza un disconfort care daca se produce este de neinteles. Deoarece timpul de topire a acestor supozitoare este determinat si de caldura interna a vaginului precum si de gradul de umiditate iar medicamentul din compozitie este absorbit prin intermediul mucoasei vaginale direct in sange, rezulta ca disconfortul sau efectul nu poate sa persiste prea multa vreme.Consider ca totul se petrece doar la nivel mental fiind mai degraba o impresie falsa ceea ce simti de fapt, deoarece este imposibil ca colul uterin sa "coboare" si sa patrunda atat de mult in vagin.Mai degraba faptul ca nu-ti poti introduce cu usurinta nici macar 1 deget in vagin denota ca muschii vaginali nu sunt deloc relaxati in momentul introducerii lumanarelelor. Te pot asigura insa ca acest aspect si constitutie actuala a vaginului tau nu va influenta deloc viata sexuala deoarece dupa dezvirginare va dispare rigiditatea muschilor si se va instala dupa cateva partide de sex relaxarea fireasca a acestora.Multa sanatate.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai infectie acolo de ti-a prescris medicul asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da e vizica pi dica urinarălaughing laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu i ti bagi lumînarile in trebuie picioare? super, dar aprinde le sa lumineze ca bradul de craciun. laughing laughing oameni nebuni.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Intre picioare?

| Elena520 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai crescut in padure linga brazi? Nu ai auzit de luminari vaginale? Oricum ma asteptam sa scrie cineva degradat.

| Elena520 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imformeazate inainte de a scrie prostii, om nebun crescut in padure linga brazi.)

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rand fata a rugat seriozitate, daca nu poti sa o ajuti vezi-ti de treabawinking

| Vampir007 a răspuns:

Nu inteleg ce fel de lumanarele intime ti-a prescris medicul, dar nu cred ca ai nici o problema mai ales ca esti virgina din cate am inteles in postul tau, e normal ca peretii vaginului, muschiul ce il formeaza sa fie incordat. Poti sa iti incepi viata sexuala si partenerul sigur nu v-a avea nici un soc. Pentru dilatarea peretilor vaginali recomand gel lubrifiant de la farmacie si putina masturbare prin penetrare cu degetul. E bine sa incepi viata sexuala prin masturbare, sa iti cunosti zona intima mai bine sa se mai dilate muschii vaginali si sa nu ai tu un soc atunci cand partenerul te v-a penetra si sa te doara, sa iti curga sange sigur te vei speria. Si daca partenerul nu e si el putin initiat si o v-a baga ca in gaura sigur socul mai mare il vei avea tu!