| RAY a întrebat:

Sa fi mai secretos sau sa fi sincer cand vorbesti cu o fata de la bun inceput?
fetelor va plac barbati misterioși sincer? cat de misterioș sa fie?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Mereu am fost FOARTE deschis și mereu mi-a mers. Mereu zic exact ce gândesc și fac și mi se pare cea mai bună metodă de a cunoaște pe cineva și de a o face să fie mai deschisă și mai relaxată cu tine. Cel mai bun exemplu e la "ce faci?" Mai toți răspund cu "bine", pe când eu îi zic exact ce fac: " Îmi fac curat prin cameră, am găsit 5 lei sub o bucată de parchet". Cu cât e mai detaliat cu atât am sau avem mai multe subiecte pentru a continua discuția. Cu cât avem mai multe subiecte cu atât ajungem să fim mai deschiși și relaxați unul cu altul.
Iar chestia cu sinceritatea, e și ea un "secret" foarte bun. Știi chestia aia de copii mici cu "nu trebuie să îi spui că o placi"? Nu, e fix invers. Mereu i-am zis în față, indiferent dacă a fost după 2 zile sau după o lună, fără să-mi pese dacă o face și ea. Și nu cred că am primit un "nu te plac", de când eram în liceu.

Acum, trebuie să știi și cât de sincer să fii. Poți să-i spui tot despre ce i-ar face plăcere să discute și poți fi cât de sincer vrei tu, atâta timp cât nu faci situația să devină penibilă prin asta.
Adică, poți să-i spui că ai face sex cu ea, dar nu-i spune ca ai fu7e-o doar in cur dacă ai fi cu ea, că o să sune dubios(chiar dacă tu asta vrei). Și nu-i poți spune nici că ai fost abuzat când erai mic, de taică-tu, pentru că ceva de genul e puțin mai intim și abia ai cunoscut-o.

| RAY explică (pentru LoveSleep):

Un raspuns foarte bun, ma bucur ca te implici si ca nu raspunzi la misto

24 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai misterios, nu-mi plac aia care-mi trimiti din prima registru cu calitatile sau defectele lor ci ma lasa pe mine sa le descopar

| Drimmero a răspuns:

E o prostie sa te deschizi din prima, devii carne de tun daca te deschizi cu totul din prima si n-ai niciun secret, fetele imediat se plictisesc.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Ce detalii sa nu spui de la bun inceput? si ce detalii sa spui?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Astea nu ti le propui cand pleci de acasa, vin din firul discutiei,, trebuie sa vezi unde bate fata cu apropourile, sa stii cum sa gestionezi situatiile, nu trebuie sa te blochezi.

| Freya1 a răspuns:

Spune cat simti tu ca trebuie sa spui si fi sincer asta e cel mai important.
Pune intrebati la care poti si tu sa raspunzi daca ti le intoarce si nu sari calu pe subiecte picante...

| sofisis a răspuns:

Eu mereu am fost deschisa si directa. Si cand eram mica si imi placea de vreun baiat, ii spuneam. Ma durea in pix de refuzuri. Niciodata nu m-a afectat daca mi-a zis vreunu ca are prietena sau ca ma place doar ca prietena.
Oricum, eu am avut numai de castigat fiind asa. Nici nu ma pierd in detalii si secrete si nici nu risc sa mi se reproseze vreodata ceva.

| alina2k18 a răspuns:

Am mai auzit eu de misteriosi din astia insurati si cu copii p-acasa laughing)
Deci fara mister ca se da in drame dupawinking

| RAY explică (pentru alina2k18):

Tu multe stii alina, tu nu prea esti misterioasa, stim multe despre tine

| alina2k18 a răspuns (pentru RAY):

Tu iar ai mainile free?winking
Parca erai ocupat laughing si cu mana si cu...gura laughing

| RAY explică (pentru alina2k18):

Urat limbaj ai fata

| VibeTrix a răspuns:

Depinde. Prima data sa nu fie atat de sincer, pe parcus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta-l pe Drimmero.El clar are experientalaughing
"Sa fi sincer cand vorbesti cu o fata de la bun inceput"Adica sa-i zici totul deodata? Nu e o idee deloc buna.
Depinde.Alura aia de mister e buna pana la un anumit punct. Daca nu-mi spune nimic si se joaca de-a descifratul indiciilor, nu, nu ma atrage.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Alura aia de mister e buna cand ma atrage un barbat fizic daca nu ma atrage degeaba e misterios, cam asta ai vrut sa spui

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Mda.Ma bucur ca ma cunosti atat de bine si stii exact ce vreau sa spun)). Daca ma atrage, e buna.Asta daca nu exagereaza. Daca nu ma atrage deloc, degeaba o are. Daca e pe la mijloc, alura de mister il avantajeaza.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Asa incet cate incet ne cunoastem resiproc

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cum sa nu.Devenim bff

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Da sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea misterios mult timp nu e bine, dar nici sa te deschizi prea mult, Cred cã onestitatea e cea mai bunã. Daca devi prea sinceri esti bãgat in friendzone, sã fi onest si sa ii spui adevarul chiar dacã crezi cã o sã te respingã, eu zic cã meritã riscul. Cuvintele alea care le avem fiecare pe limbã cred cã sunt, dar binenteles trebuie sa ai respect, nu foarte bãdãran.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu e cam aiurea ca trebuie sa jucam teatru sa mintim cand de fapt vrem sex, cei drept asta e scopul pana la urma, prea multa ipocrizie, teatru apoi ne asteaptam la sinceritate dar ne mintim de la bun inceput

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ziceam dacã nu iti convine ceva, poti spune fãrã sa te ascunzi chiar daca fetei nu o sa ii placa.
Eu de exemplu când am fost cu niste fete si am mers la baie, au inceput sã facã putin misto si am scãpat una "da. Pot sã fac pipi pe fundul tãu?"

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Http://www.psychmechanics.com/......to-be.html
uite un articol interesant, ce parere ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da totul este adevarat, dar o data ce monogamia nu mai e, a aparut o competitie foarte mare. Fetele vor mai ales atentie non-sexuala, de aceasta este si relatie platonica (doar prieteni) lor le ajunge doar atat, atentia non-sexuala prea multa este ca sexul gratis care il ofera o femeie, vei fi vazut ca un tampon emotional. Asa ca ar trebui pus un pret...
https://phys.org/......ersin.html

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Uni barbati sunt folositi desi nu primesc sex, bun articolul asa e