| anonim_4396 a întrebat:

Sa fiu ipocrit,fals, prefacut, mincinos cu fetele?

Nu incepi sa spui ce gandesti cu fetele ca iti iei eject imediat.

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Mai bine fii sincer decât un prefăcut.

| RAY a răspuns (pentru Andreeush):

Incerc,incerc si degeaba sincer

| minrest a răspuns:

Hai sa abordam problema altfel. Ai vazut ritualul de curtare la porumbei; porumbelul umbla cumva umflat in jurul porumbitei, care se face ca vrea sa scape, porumbelul ii tot iese in cale. Ei, si unei fete trebuie sa ii arati un anumit tip de admiratie; nici nu trebuie sa minti macar, caci e vorba de o admiratie cu caracter general, nu trebuie sa pretinzi ca e foarte inteligenta, de exemplu. Asta e ritualul de curtare la maimuta vanatoare fara par si coada. Se pupa femela in cur, din fericire, la figurat. Dar totul cu masura, daca o faci exagerat, te promoveaza ''catelus'', cum spui tu. Asa e si la porumbei; daca porumbelul preseaza prea mult femela, aceasta zboara.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Încearcă la început. După ce vă apropiați emoțional spune-i adevărul, încet, încet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ai respect si bun simt.
Nu spune-le exact ce gandesti, ca sunt niste curve, tarfe rele si manipulatoare si devi un magnet pentru fete.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar vreaiu o relatie cu ele

| Paul754880338 a răspuns:

Daca cauti un sablon sau o ecautie dupa care sa actionezi, cred ca esti in directia gresita. Mai bine ar fi sa asculti ce are ea de zis, mult inainte de a spune lucruri prea profunde. Trebuie sa iti stabilesti ce ai de spus in functie de persoana, de context si de nivelul la care relatia ta cu ea se situeaza, dar asta se afla si se stabileste in timp si cu rabdare.