| Đ._Mäņuel_Sañdu_1993 a întrebat:

Sa incep așa am 14 ani
Și am observat ca nu pot decalota penisul
Nici când e în erecție nici când e moale ( adică pot în așa fel încât sa se vadă doar puțin capul)
Ce pot face?
Este ceva normal?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Discuta cu tatal tau fiindca starea penisului tau este foarte grava datorita faptului penisul tau este afectat de o fimoza SEVERA, care daca nu este tratata de urgenta, iti va provoca probleme deosebit de neplacute in momentul in care vei incerca sa iti incepi viata sexuala. Multa sanatate!

| AlexCristi97 a răspuns:

Nu este normal, trebuie sa il poti decalota si erect foarte usor. Ce ai tu se numeste fimoza, este destul de intalnita problema (numai daca te uiti aici vezi ca sunt zeci de persoane cu problema asta).
Problema se rezolva chirurgical intr-o operatie extrem de usoara, scurta si nedureroasa. In maxim 30 de minute e totul gata. Singura problema e ca dupa va trebui sa te abtii de la masturbare o scurta perioada (cateva zile).

| Bogdann1107 a răspuns:

Salut, discuta cu tatal tau chiar daca iti este rusine sau etc, este cel mai in masura sa se ocupe de problema.
Ca sa te pot stimula sa faci asta cat mai repede iti poate afecta cresterea daca nu ajungi la doctor este FIMOZA!