| Pissy a întrebat:

Sa incep cu inceputu`. In vara m`am combinat cu unul dintre prietenii mei dupa ce am avut o relatie groaznica cu un baiat cu care am fost 4 ani si m`a lasat a doua zi dupa ce mi-am inceput viata sexuala cu el. In fine. Totu` a fost frumos primele 4 luni. de fapt nu chiar frumos pentru ca nu tineam la el, ne certam zilnic din motive pe care le gaseam eu si ma suna, imi zicea daca ne impacam, ii spuneam "nu", ii inchideam telefonul, ma bufnea rasu` si ziceam "doamne ce prost". Dupa asta m`am hotarat sa fac sex cu el, pentru ca nu simteam nimic si nu vroiam sa`mi bat joc de el. Dupa 1 saptamana de la asta au inceput certurile mari.In fine.Am inceput sa tin la el si ajunsesem carpa lui de sters pe jos.Ma batea, ma injura, asta chiar si in public. M`a obligat sa-i fac sex oral, n`am zis nimanui pentru ca imi era rusine, dar si frica. O perioada am stat despartiti pentru ca nu mai vroiam eu sa fac asta. Dupa ce ne-am impacat, prin februarie a aflat ca am vorbit pe mess cu fostul` cu care am fost 4 ani, ne-am despartit si a inceput sa zica prin cartier ce am facut noi doi.Pe la sfarsitu` lu martie ne-am impacat, am stat 3 zile impreuna, iar dupa ne-am despartit, deoarece i-am spus ca eu nu mai vreau sa-i fac oral. Dupa s`a rugat de mine sa ne impacam, asta fiind acu` 2 saptamani.Intr`un final ne-am impacat cu conditia sa nu mai imi ceara sa-i fac oral.Joi seara ne-am certat, mi-a spus pe mess sa-l las in pace ca are nervi, a inceput sa ma injure si nu i-am mai zis nimic, i-am dat mesaj dupa ce a iesit dupa mess, ca m`am saturat de relatia asta si ca daca nu simte nimic pentru mine eu nu pot sa-l fortez sa ma iubeasca.Nu m`a sunat, nu mi-a dat mesaj.Vineri a plecat la Valcea si n`am vorbit, seara l`am sunat si nu mi-a raspuns.Ieri a venit acasa, dar nu m`a cautat deloc si tot ieri am aflat tot ce zice lumii despre mine, mai ales prietenilor.Au fost niste vorbe care m`au durut, iar toti mi-au spus sa nu ma mai impac cu el, si au dreptate.Chiar nu stiu ce sa fac straight face. Acu` cateva zile cand am fost la el, mama lui m`a luat in brate, mi-a spus ca i`a fost dor de mine si a inceput sa planga. In timp ce noi doua eram in bucatarie, el era in sufragerie cu sora lui si ii spunea "daca mai stau 4-5 ani cu ea ma insor", a doua zi mi-a zis sa ne mutam impreuna. Ce sa mai cred? Stiu ca o sa ziceti ca am fost proasta ca i-am acceptat atatea(recunosc si eu asta), dar am facut`o de teama sa nu-l pierd. si totusi imi pare rau ca mi-am pierdut aproape 1 an din viata intr-o relatie fara viitor. Intrebarea mea e : Ce sa fac in continuare? Daca o sa`mi gasesc pe altcineva o sa ma bata si o sa ma faca "curva" sau mai rau o sa zica in continuare tot ce am facut eu cu el.Prietenii mei mi-au spus ca atunci cand ma suna sa i`o dau pe mama la tel si sa-i spuna sa ma lase in pace si ca imi interzice sa mai umblu cu el.

Am nevoie de ajutor. urgent. Si scuzati`ma ca am scris atat de mult.

9 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Dupa ce te-a lovit si te-a facut in toate felurile mai poti sa stai cu el?straight face acest baiat nu te iubeste, se foloseste de tine asa ca mai bine lasa-l inainte sa se ajunga la altele mai rele...

P.S tu te gandesti sa te casatoresti cu el? straight face pai iti dai seama daca iti face din astea de acum, dupa casatorie ce o sa urmeze? Probabil ca o sa-ti faca viata imposibila si o sa regreti si ziua in care te-ai nascutsad Asadar cum ti s-a mai spus un om care te iubeste nu se poarta asa nu te bate,te injura, si nu te face de ras in fata prietenilor, si mai ales nu te obliga sa ii faci oral. mai sunt si alti baieti pe pamant si lui da-i papucii acum cat mai poti.

| MissL a răspuns:

Scumpa mea, pentru inceput imi pare ft ft rau ce ti s-a intamplat, si ca ai suportat atata timp relatii cu tampiti dinastia, dar parerea mea e ca tipul cu care essti acum, azi te iubeste maine te bate, vorbea cu sora lui de casatorie, tu vrei ca toata viata ta sa tio petreci printe batai injuraturi si alaturi de un om care nu te respecta, care te fortzeaza sa faci ce nutzii place? e ceva important ca iti pierzi viata asa, tu trebuie sa fi tratata ca o printzesa, nu ca ultimul om. Nu mai vorbi cu el, nu merita, RESPECTA-TE!winking nu-i raspunde la telefoane, mesaje si asa mai departe, sa vada si el cum e, ferste-te sa te intalnesti cu el, si daca va vedeti spune-i in fata "baby, cand nu-ti pasa tie, nici mie nu-mi pasa, si cand te dau dracu te dau din tot sufletul". Daca iti e prea greu sa pui punct relatiei asa dintr-o data, cere sfatul ori mamei lui ori mamei tale, e ceva ft serios la mijloc, nu-i mai permite totate lucrurile astea.
Dar eu sincer zic ca nu esti femeie adevarata daca continuii relatia asta, eu in locul tau as termina-o cu el! Ai mare mare mare grija! :*:*

| unknow a răspuns:

Fata, daca un baiat ar fi zis macar `du`te dracu`; las fi mutilat,; nu-mi vine sa cred ce i-ai putut permitee! sincer! catzi ani ai? j, lasa lumea! ca nu cu lumea traiesti, lasa-l, daca te-a batut, mintit, j obligat, j jignit, inseamna ca nu te respecta! ce cauti langa un asemenea om?! minte, minte si iar minte! si mai e si bolnav mintal. daca as fi in locul tau, l-as lasa fara sa ma uit in urma,. Ti-e frca sa-l pierzi? de fapt, ti-e frica sa pierzi bataile si injuraturile lui?! DESCHIDE OCHII si asculta-ti mama! sincer iti spun, ignora lumea! j fa ce trebuie, uh viitor alaturi de acest `animal` nu ai!

bafta multa in viata! te pep si ai grija ke faci!

| dan_2834 a răspuns:

Din ce imi spui imi dau seama ca iti e frica sa nu spuna ce stie despre tine sau ce ati facut voi impreuna.Mai bine suporti acum,decat sa iti para rau apoi ca nu ai pus capat relatiei,o relatie fara viitor,asa cum zici. Poate ca tii la el si iti este greu sa faci pasul acesta.Dar gandeste-te,daca el te bate,te injura,te face de ras in fata prietenilor,te obliga sa ii faci oral,sa faci sex cu el, nu te iubeste.Un om care iubeste nu face asa ceva, nu asa isi manifesta iubirea.Gandeste-te daca o sa mai continui sa fii prietena lui la fel o sa faca si pe viitor, nu o sa se schimbe pentru ca asa s-a obisnuit.Te trateaza ca pe un obiect, o simpla carpa cu care poate sa stearga pe jos ori de cate ori simte nevoia.Scuza-ma ca iti spun asa ceva, insa asta e adevarul.Nu are rost sa mai stai alaturi de el. Poate ca o sa intalnesti pe altcineva care sa stie sa te aprecieze asa cum meriti, nu cum face el.El nu te merita.Gandeste-te bine ce faci sau ce vrei sa faci in continuare.Balta are peste! Mai sunt si alti baieti pe pamantul asta! bafta:*

| Daysukki a răspuns:

Am patit si eu din astea.mereu. dar nu cu iubitul, cu altii.dar te scutesc de introduceri.mai bine lasa-l in pace.chiar daca iti este frica sa il pierzi pentru ca sigur mai exista o persoana care te merite si care te poate face fericita.nu inceta sa speri. aminteste-ti ca tu esti mai importata si nu altcineva. daca o sa te tii dupa el toata viata asa cum ai facut 1 an vei avea doar de suferit.el te poate abandona pe tine.si inca foarte usor. lupul isi schimba blana dar naravul ba.

| SimonaAdina a răspuns:

Draga mea o sa iti spun pe scurt parerea si sfatul meu chiar daca as vrea sa iti spun mai multe,dar am vazut ca ti-au zis si ceilalti si nu are rost sa repet,in primul rand vreau sa te intreb:Tu ai demnitate de fata in tine?,cum poti sa te gandesti sa-l ierti sau sa te casatoresti cu el,eu ca fata sincer chiar nu as putea iubi asa un animal,mie mi-ar fi pur si simplu scarba de asa fiinta,nu vreau sa te dezamagesc sau sa te jignesc dar gandeste-te la ce cred oamenii de tine acum, daca ai vrea sa mai ai o alta relatie ce parere ar avea acel baiat de care o sa te indragostesti, chiar si simplu fapt ca ai fost cu el pentru lume esti deja catalogata ca fiind o persoana cu acelasi caracter ca si el.Eu nu cred ca el vrea sa te ceara de sotie,pentru ca un baiat care iubeste si care vrea sa fie alaturi de persoana iubita nu o face de rusine in fata la intreaga lume,si daca chiar vroia sa te ceara de sotie o facea cat mai repede nu dupa cativa ani asa cum a zis el.El vroia doar sa te faca sa crezi ca te iubeste de acea a zis asta,cat despre familia lui si mama lui mi se pare normal sa te accepte deoarece o mama stie ce are la casa si probabil te-a vazut fata de treaba si s-a gandit ca fiul ei nu o sa mai poate avea o fata asa ca tine niciodata. Daca vrei sa fi respectata de ceilalti mai bine uital. Cere sfatul mamei tale,si spune-i tot adevarul chiar daca iti este greu, sa stii ca mama ta este cea care te poate sfatui cel mai bine, si mai mult poti avea incredere in ea ca nu va spune nimanui.Cu timpul o sa uiti toata aceasta poveste si ai sa iti gasesti pe cineva care sa te merite cu adevarat.

| MadalinaDidi a răspuns:

E nebun baiatu`.E clar ca nu tinea la tine. Poate familia lui te accepta si te simpatizau dar el nu.El statea cu tine doar pentru ca il satisfaceai si ii faceai pe plac.Nu trebuia sa ii faci pe plac. Acum totul e consumat.Parerea mea e ca ar trebui sa ai o discutie foarte clara impreuna cu mama tawinking. Spune-i sa vina la tine ca esti singura dar tu n-o sa fii ci cu mama ta.Atunci daca el va veni mama ta v-a vorbi cu el ii va zice cu frumosul sa te lase in pace iar daca nu incearca sa ii dai ignore pe messenger, sa iti schimbi nr si sa nu imi stai prin cartier cu el.Dar eu cred ca va intelege si nu va putea incalca cuvantul unei mama daca are macar putin bun simt fata de o persoana cu o experienta fata de el.El o sa isi caute alte proasta care sa ii faca pe plac, desi nu mi-as dori sa fie cu niciofata pentru ca nimeni nu merita.Tu poti sa formezi alta relatie dar ai grija.Nu te mai injosi atata pe viitor.Multa bafta. Funda?

| Baddboy a răspuns:

Fara sa ajung sa citesc faza asta(Stiu ca o sa ziceti ca am fost proasta ) exact asa e ai fost prostuta raw.cum *** sa te oblige sa i faci sex oral?
da-l naibii e plina lumea d baietii.
uita-l:p

| Elena_6323 a răspuns:

Buna! am o intrebare:dk te-ai culcat cu el daca nu simteai nimic pentru el? oricum cea ce a facut tipul asta cu tine e inacceptabil :te batea, te injura, te barfea...ar trebui sa ai putina demnitate in tine nu permite la nimeni sa faca asa ceva cu tine! iti este teama de ce se va vb de tine? in primul rand nu trebuia sa-i faci sex oral pentru ca tea obligat, nu trebuia sa-l lasi sa te "mutileze"! sicer eu cred ca baiatul asta e bolnav sexual! nu te merita si nu merita nici dragostea ta! nu-l mai crede daca sp orice! atat iti sp ai grija ce faci cu baiatul asta! in locul tau nu as mai sta cu el si nici nu as mai avea incredere in el! te pup si bafta!