| pisi200 a întrebat:

Sa spunem ca iti place de un baiat cu 1 an 2 mai mare...dar ti-e frica sa ii zici pentru ca nu sti cum va >reactiona ce trebuie sa fac?
ofer FUNDA

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Aceasta teama, nu frica, trebuie mereu sa o ai. Nu trebuie sa faci lucruri deosebite pentru ca un baiat anume sa te bage in seama. Stai linistita, baietii vad toate fetele din jurul lor.

5 răspunsuri:
| pisi200 explică (pentru neutrino):

Dar...nu ma consider destul de buna pentru el

| Tyby148 a răspuns:

Esti timida ar trebui sa ii spui ca il placi prin alte metode... facebook/yahoo/skype...

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
El trebuie să facă primul pasul, nu tu că așa îi arăți că ești disperată după el.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-i un bilet in care ii scrii: "eu pisi, o amica de-a ta sau colega de liceu/gradinita, fac acest pas in speranta de a ma baga in seama. Daca vrei o relatie si esti disponibil, iti voi dezvalui adevarata mea identitate. Poarta roz trei zile la rand ca sa stiu ca esti de acord."

| madyddd a răspuns:

Din cate stiu eu, frica trebuie sa o infrunti.
Cam ce ai avea de pierdut? Gandeste-te...
Mai tarziu iti va parea rau, probabil.
Esti doar timida, incearca sa ai mai multa incredere in tine. Tu esti mai buna decat restul', crede-ma. Esti mai buna ca esti tu in felul tau si asta te face unica nu te mai gandii la celelalte fete.
Sa o luam altfel, de unde stii ca el este indeajuns de bun pentru tine?!