| anonim_4396 a întrebat:

Sa spunem ca vorbesti cu un om vreo 2 ani virtual apoi te vezi cu ea/el si vezi ca nu te atrage fizic, ce ai face?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Daca nu ma atrage fizic nu fac relatie de iubitenie, dar un om destept nu sta 2 ani fara sa se vada reciproc, e absurd, se cere Web cel mai sigur, nu poza, altfel nu. Asa ca amicitie merge, dar nu ca partener. Doar nu pierd 2 ani fara sa stiu cu cine vorbesc, ar fi culmea. Si am zis asta pe alte topice, fizicu e proba eliminatorie, daca nu e ala, nu mai cont ca celalalt e detept, caracter, comportament.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Esti cam superficial, 2 ani man

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai 2 ani, ce om sta doi ani de vb fara sa stie cu cine vorbeste? Doamne fereste. Asta daca este scopul sa fie partener. Daca celalalt vede ca fizicu nu atrage, pleaca, scurt. S-au pierdut doi ani degeaba. De aia trebuie sa stim cu cine vb, sa stim, nu sa pierdem timpul.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Dramatologic de nefiresc spui tu

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai a adevarul! Vrei sa mint? Realitatea arata ca spun bine, fugind de adevar, nu ajuta.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pot fi si 5 ani, daca nu ii place cum arata celalalt, nu accepta oricat de bine se prezinta in scris, cel putin un om cu nota medie catre mare la fizic, ca aia/alea fara frumusete mai accepta ca nu au incotro, desi si aia daca stau, tot nu au mare lucru pentru celalalt cu nota mica la fizic. Nu exista iubire fara atractie fizica in primul rand. Ca nu e suficienta frumusetea, asta e altceva.

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ce ai putea sa faci? thinking Ori sa-ti tragi palme ca ti-ai irosit inutil 2 ani din viata (cei mai frumosi : sac!), ori sa devii nepasator si sa speri ca data viitoare va fi cu... noroc. big grin

| RAY a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Danke,imi da sangele pe nas cand te citesc

| Mosotti a răspuns:

Eu in general pun poze actuale si puneam pe orice site de matrimoniale, chiar eu voiam asta tocmai ca sa se stie clar cum arat, ofeream si web la o adica, ca era interesul meu. Daca ma ascundeam ce faceam? Cand ma vedea aia, daca nu ii placea, pleca clar.

Asa cum si invers, ma invitase una in oras de pe badoo, in poza arata bine, real era altfel, evident ca m-am dus cu ea la terasa, am facut fata intalnirii, dar dupa aia nu am mai cautat-o.
Chiar si cand ma ingras sau slabesc, schimb pozele! Sa fie cat mai la zi. Si nu discut cu fete fara poza sau care nu dau poza si sa ma conving ca ea este. Asa se face, la general spun.
Cine se ascunde, isi face singur rau, una timp pierdut, a doua dezamagire in caz ca celalalt nu il/o place pentru ca poate isi construieste in minte scenariu ca va fi placut acel om la sigur, cum ca a vb frumos, ca e destept, ca s-a purtat bine, ca era simpatic/simpatica, aiurea, fara fizic astea sunt zero, asa ca, caderea de sus de tot catre jos e mult mai dureroasa decat daca stii de la inceput ca nu merge.
Nu ma place, aia e, nu fac mare nenorocire din cauza asta.

Si nu zic asta ca arat bine, ca nu e asa mai deloc! Dar si asa, vreau sa se stie cum arat de la inceput ca sa nu imi pierd timpul si sa-mi fac iluzii. Ca daca cineva arata bine e ok oricum, ca si daca nu da poza, cand celalalt il vede, e f okey.

| Frank51 a răspuns:

Exista poze, videocall, deci este aproape imposibil sa nu stii cum arata si ce calitati fizice are. Daca voi sunteti timizi si nu puteti vorbi ca oamenii pe videocall dar pe mess tastati toata ziua uite unde e problema.

| RAY a răspuns (pentru Frank51):

Si daca fac infart trimiti tu salvarea

| Emma30555 a răspuns:

2 ani sa vorbești pe net cu cineva? E un nonsens pentru mine, e doar de plictiseala