| robertshadow a întrebat:

Sa va zic povestea mea.Eram certat cu prietena mea.Nu mai vorbea cu mine ma ignora.Nu mai suportam trecuseera 5 zile.Am hotarat sa o sun pe prietena ei cea mai buna care sta cu ea in camera sa o intreb de ce ma ignora.Dupa aceeaa daca am am vazut ca ma ignora am lasat-o in pace. dupa o saptamana mi-a trimis mesaj ca sa ne impacam.M-am impacat, in timpul asta in care noi eram certati ea aflase de la prietena ei ca am sunat-o ca sa intreb de ea. miercuri m-a intrebat seara desi trecuse ra 5 zile de la impacare daca am sunat-o pe ea.Eu am negat gandindu-ma ca o sa se supere iar eu nu stiam ca prietena eii-a zis pentru ca a zis sa nu-i mai spun,pana la urma nu facusem nimic rau doar o sunasesm pe prietena ei cea mai buna sa intreb de ea pentru ca ma ignora si nu mai suportam. Miercuri m-a intrebat i-am spus ca nu,nu a zis nimic ea stia,Joi la fel am vorbit normal si spre seara iar m-a intrebat la care am negat din nou,nu vroiam ca ele doua sa se certe sau sa se supere pe mine,

A inchis telu si nu a mai vorbit,p urma am sunat-o pe prietena ei sa o intreb daca i-a spus ea ca am vorbit si mi-a zis ca da,ca a facut-o pentru mine ca sa vada ca atat de mult tin la ea incat am sunat-o si pe ea sa ma interesez dc este suparata, dc ma ignora.

Am recunoscut ca da am vorbit, mi-a zis dc am mintit-o..etc.mi-a zis ca ea nu e suparata ca am vorbit cu ea si de ce am negat cand m-a intrebat.

Ideea e urmatoarea:i-am spus:Tu daca stiai,mai ales daca nu te suparasei,cred ca ti-ai zis atunci in sinea ta:nu a facut un lucru rau,aintrebat de mine,pentru ca tine la mine,imi spuneai u si gata,pentru ce m-ai mai intrebatdaca nu erai suparata si te-ai impacat desi stiai asta,? dar astae penibil rau,ce stiai? ca am sunat sa intreb de tine,ca nu mai puteam sa stau fara sa stiu nimicca ma ignorai,mai ales daca nu te-ai suparat,nu avea rost sa ma mai intrebi,

S-a impacat cu mine desi stia asta,habar nu aveam,in fine acest lucru mi se pare nesemnificativ, am sunat-o pe prietena ei ce mai buna sa vad dc este suparata, dupa 5 zile.

Acum s-a despartit de mine.ea mi-a zis ca e suparata ca i-am zis ca nu am vorbit,nu ca am sunat-o pe ea,s-au complicat lucrurile pentru nimic, putea sa-mi dea si prietena ei un mesaj sa-mi spuna vezi k i-am zis ca am vorbit, k pana la urma din asta am negat ca nu vroiam sa se certe ele doua..sau daca stia de la inceput de ce s-a mai impacat,de ce era nevoie sa ma mai intrebe? ce mai e de facut?

s-a despartit pentru nimic,pentru o chestie care stia si nu a deranjat-o,,,cum sa fac sa ma mai impac cu ea? e sg data cand am gresit fata de ea, si nu o pot numi o greseala, ce sa fac? va rog ajutorsad

3 răspunsuri:
| TTdsIulia a răspuns:

Prietena ta probabil te-a pus la incercare. din ceea ce ai spus mai sus, se vede clar ca o iubesti iar daca am dreptate atunci nu trebuie sa renunti. spune-i si ei ca o iubesti printr-un sms si ca te raneste foarte tare prin comportamentul ei, spune-i ca daca o sa continuie asa la un moment dat o sa renunti involuntar in ciudata sentimentelor pe care le ai si atunci chiar o sa fie o pierdere pentru am2. si pentru ce? pentru un gest facut din disperare. pana la urma iti pasa de ea si vroiai sa sa te interesezi cum este, ce face. prietena ta o sa inteleaga chiar daca face talente. cunosc genul asta de persoane dar totusi, o sa fie ok :* lasa-mi mesaj privat daca lucrurile nu stau asa, sper ca te-am ajutat

| ursachy a răspuns:

Copilarii..sunt lucruri mult mai grave in viata terminati-o cu prostiile astea frateee.

| gaby2323 a răspuns:

Hmm....parerea mea este ca ar putea fi un pretext ca sa nu suferi mai mult eu zic ca a gasit pe altu si nu stia atunci cum sa spuna asta ar fi 1. nr 2. hmm mai las-o un timp nu cere tu prea mult atentie daca ar tine la tine cu adevarat ar suna ea in locul tau sincer e o exagerare...a treia parere si cu asta inchei.Eu zic sa mai o lasi maxim 1 saptamana te duci la ea si ceri iertare si ca te vei schimba si etc daca refuza spune-i sa iti spuna adevaratul motiv pentru care a facut asa.