| JohnBmR a întrebat:

Am 13 ani si de vreun an am o problema. Dupa ce pun mana pe penis psihicul meu simte nevoia sa se spele neaparat pe maini. Cum pot face sa nu mai ai pb asta? Nu mereu am chef sa ma spal

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este ceva normal.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate daca te-ai spala zilnic pe penis, nu ai mai avea asemenea repulsie sa-l atingi.
Cat despre spalat mainile dupa urinare, este obligatoriu, fiind o masura de igiena obligatoie si totodata de bun simt, ca ramane urina pe maini si apoi duci la gura, dai mana cu altii samd.

| Sofer a răspuns:

Spala cucul mai des.

| Donsavas a răspuns:

Este o problemă psihică. Consulta un psihiatru. E semn de tulburare obsesiv compulsiva