| Kiko a întrebat:

Sal am o problema mare! M-am indragostit de un baiat si el de mine dar cea mai buna prietena a mea este tot indragostita de el insa el nu o place. Mereu ne certam si este mereu ironica si geloasa. si nici nu pot renunta la ea sau la el. Din cauza ei plang mereu ca nici la scoala, nici pe mess si nici la telefon nu putem sta fara sa ne certam. Pana si mama si cealalta cea mai buna prietena zic ca mereu exagereaza si se victimizeaza si nu intelge niciodata

ce ar trebui sa fac? ea nu ma lasa sa ma bucur de el.

4 răspunsuri:
| Отilia a răspuns:

Deci eu ţi-aş sfătui aşa, ar fi bine să afli mai concret dacă EL te place, apoi când ştii răspunsul sigur, ar fi bine să încerci să vorbeşti cu prietena ta calm, şi să îi explici că El te place şi că ar fi bine să renunţe la el, dacă tot îţi este cea mai bună prietenă ar trebuie să te înţeleagăhappy De obicei prietena cea mai bună îţi doreşte doar binele, şi ar renunţa la orice pentru prietenie, dar nuş, depinde şi de băiat adică dacă ceva gândeştete că prietena ta poate să te pună într-o situaţie gen să alegi unul din doi. happy Şi atunci vei gândi bine, dacă merită să renunţi la prieteniea vs doar pentru acel băiat sau invers.happy Mari succese kiss

| KristenStewart a răspuns:

Incearca sa o faci sa inteleaga ca ea te iubeste pe tine si nu pe ea. Daca nu te intelege, si se cearta cu tine mereu pentru un baiat, stiind ca te place, atunci ce prietena mai este?

| Gumitsăă a răspuns:

Ei bine daca ti-ar fi o prietena chiar asa de buna nu cred ca ar face de astea. dar asa este lumea. in privinta lui. daca tu crezi ca te iubeste iar pe ea nu atunci nu ai de ce te teme. Insa ea este tipul de fata care ar rani pe toata lumea ca sa obtina ce vrea... O sa se rezolve pana la urma iar daca nu eu iti dau un sfat. nu mai vorbi o perioada cu ea. nu ii mai raspunde cu nimica, ignor-o total iar apoi o sa realizeze ca mai bine nu se certa cu tine pentru cineva care nici macar nu tine la ea

| DanielleDaniaD a răspuns:

Incearca sa'i explici cum stau lucrurile
Ca el nu o place pe ea ca el te place pe tine...
si daca ea nu va intelege si e atat de mult se victimizeaza inseamna ca daca ar fi in locul tau l'ar alege pe el
Eu spun sa il alegi pe elhappy, nu ii va convenii ei dar pana la urma va accepta ideea si veti putea fi la fel ca si inainte:*,
si eu si prietena mea eram indragostite de acelasi tip, el era indragostit de minehappyeu am lasat'o pe ea pentru. el, apoi ea a inteles, bine asta dupa 1 luna. dar la sfarsit totul va fi bine, desi acum eu si el suntem priteni foarte buni, a fost frumos cat timp am fost cu elhappy,
Bafta si tie!
poate va intelege eawinking
Sfatul meu, alege-l pe elwinking

Pupicikiss