| KoBrAVaSaluta a întrebat:

Sal TPU:D! Am si eu o problema in continuare... asa cum am zis in cealalta intrebare de genu eu plac pe o fata dar ea place pe un alt care nici macar nu prea o baga in seama, eu mereu rad cu ea, ma inteleg super cu ea, nu ma jignit nici macar in gluma, ma rog problema este ca eu in ore si pauze o vad ca se mai uita la mine, apoi cand ma uit isi muta capul incet in alta directie.lasand la o parte asta am si eu niste intrebari: am intrebat-o odata daca vrea sa stea cu mine in banca o ora dar nu a acceptat in timp ce cu alt coleg(nu cel care il place) a acceptat. oare e timida? In ora de sport stau mai mult pe langa ea jucand voley si odata a adus vorba colega si a intrebat-o pe ea: iti place X(un coleg din clasa)? ea:nuuu din nou: iti place de Y(adica y=eu)? ea: nu din nou: iti place de Z(ala pe care a zis ca-l place)? ea: daa ma rog chiar daca zie ca nu ma place, eu cred ca totusi simte ceva pentru mine pentru ca odata am vrut sa o fac geloasa chinuind toata pauza o colega(adica o gadilam=)) ) un prieten care stia ca o plac mi-a zis : bai ai grija ca se uita ea( pe cine plac) apoi cand am plecat acasa, ca o luam pe acelasi drum dar in impreuna cu mai multi, a adus vorba de fata aceea vorbind despre un coleg zicand pe cine place colegu: 1 era numai stiu cine; si 2 era fata cu care am facut-o geloasa, cred ca aici a vrut sa-mi atraga atentia adica intr-un fel sa ma intreba daca o plac pe fata aia pe ocolite.Eu cred ca totusi ma place, macar un pic voi? Ehh ma rog acum ca vine ziua femeii in 8 martie m-am gandit sa o chem cumva pe gol sa-i dau un cadou si un trandafir apoi s-o iau in brate apoi sa incerc sa o sarut, si tot ma gandesc : oare sa incerc pe obraz? sau sa incerc pe buze?(dar daca incerc pe buze mi-e frica sa nu ma respinga... ) cadoul fiind asta: http://img7.imageshack.us/i/fotografie0663.jpg/

2 răspunsuri:
| Alexutzu_8327 a răspuns:

Daca esti prieten bun cu ea rpobabil ca nu vrea sa va stricati relatia de prietenie... dar ar trebui sa ii spui:"Am vazut felul in care te uiti la mine, si eu ma uit la fel la tine...nu stiu ce simti uh pentru mine dar eu te iubesc, si mi-e dor de tine" incerci sa o faci cumva sa inteleaga ca o iubesti

| Dixy a răspuns:

Pai.sar putea sa placa pe cineva de la tine din clasa dar pentru u cred ca simte ceva...Si in legatura cu 8 martie incearca sa o iei usor nu de genul" sa o saruti sau sa o iei in brate"...mai bine o imbratisare si gata! iar in continuare fa-o sa vada ca o placi si ca o iubesti