| InFlaMeS a întrebat:

Sal, TPU. sunt intr-o situatie foarte grea, sunt impreuna cu un baiat de jumatate de an si ne iubim foarte mult, facem totul impreuna, pina chiar si mincarea si curatenia.parintii mei si parintii lui accepta relatiile noastre si totul e bine, problema e in ceea ca de mica am dorinta de a ajunge spre America, si iata ca am cistigat o bursa spre SUA care imi permite sa petrec acolo un an academic gratis, si sunt nespus de bucuroasa, dar nu vreau sa plec lasindu-mi iubitul aici, si nu stiu ce sa fac...sa plec dupa visul vietii mele, stiind ca este poate unica ocazie "for free" sausa ramin si sa continui fericirea alaturi de persoana mult, prea draga? AJUTATI-MA va rog... FUNDA!

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca prietenul tau te iubeste cu adevarat nu se va opune ca tu sa mergi in EE.UU daca zice ceva inseamna ca nu te iubeste cu adevarat.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Nu ştiu sincer, e greu. Dar tu te-ai duce acolo după fericire. De ce să mai mergi după o fericire probabilă când ai una sigură aici? Dar totuşi, e greu...s-ar putea şi să pleci şi SUA să nu fie cum îţi imaginezi şi la fel de bine s-ar putea şi să nu pleci şi să te cerţi cu prietenul...trebuie să te gândeşti mai mult. Totuşi, vorbeşte şi cu el. Dacă într-adevăr te iubeşte mult te va încuraja să îţi îndeplineşti visul

| Nicky29 a răspuns:

Daca asta e unu din visele tale ar trebui sa te duci daca va iubiti cu adevarat va puteti revedea dupa un an si sa va iubiti in continuare.Du-te o sa tineti mereu legatura pe mess o sa va vorbiti un an nu e foarte mult in comparatie cu o viata intreaga care ai sa tio petreci alaturi de persoana iubita.

| TotEu1993 a răspuns:

Buna.Daca el te iubeste cu adevarat te va intelege si te va astepta si 1-2 ani.Doar ca visul tau sa se implineasca si apoi veti putea fii impreuna in continuare. Daca nu te intelege inseamna ca nu te iubeste .Bafta.eu spun Bursa sa alegi

| Vali87 a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau, as face tot posibilul sa imi iau iubita cu mine, e o situatie grea, te inteleg, nu stiu nu vreau sa te influentez dar daca il iubesti si banuiesc ca asa e, e greu. Mie de exemplu imi place o fata, o cunosc de 5 ani, nu doar imi place dar ma culc si ma trezesc cu gandul la ea mai mereu, si ma rog nu suntem impreuna din diverse motive dar daca as fi cu ea si in situatia ta, recunosc ca nu cred ca as pleca fara ea cel putin asa simt acum. Dar tinand cont ca e vb de o bursa in SUA e ceva fenomenal pentru cariera ta, poti accepta si sa va vizitati cat mai des dar tinand cont de distanta mare e cam greu. Oricum eu iti doresc sa gasesti cea mai buna solutie impreuna cu el.
Bafta!

| Vali87 a răspuns:

Aaa si inca ceva, daca prietena mea ar fi in locul tau si chiar daca as iobi-o nespus de mult si ea totodata ar accepta sa plece nu i-as purta ranchiuna, chiar cred ca as incuraja-o chiar daca sufletul mi-ar spune altceva.

| spad3r a răspuns:

Poate il poti lua si pe el... in rest eu zic sa iti urmezi visul, va intelege big grin

| St3fY_3193 a răspuns:

crying ce grea alegere crying sincer nu stiucrying el ce parere are este de acord? parinti vosti ce zic si mai ales u ce vrei:X Succeslove struck

| boboletzo a răspuns:

Ial cu tine!

| jolidon a răspuns:

Stii.,...daca te iubeste te asteapta insa sansa este unica. just once in life. nu o lasa sa treaca pe langa tine pentru ca e aproape sigur ca nu se va mai ivi o alta ocazie care sa iti implineasca visul de o viata. va fi greu dar multi trec prin asta iar iubirea adevarata se intareste abia dupa un astfel de obstacol. este o rascruce in viata ta trebuie sa ai intelepciunea de a alege. gandeste-te ca e visul tau de o viata care acum se implineste pur si simplu. nu rata ocazia, vei regreta mai tarziu. multi au regretatsad pun pariu ca inima ta tresare cand te gandesti la sansa asta minunata de a ajunge in locul mult visat deci asculta-ti inima. te indeamna catre locul mult visat. lucrurile s-au aranjat in asa fel incat sa iti urmezi visul.

| jolidon a răspuns:

Un idiot a dat vot stupid la toate raspunsurilelaughing))

| MadnessCaffe a răspuns:

Eu zic sa ramai cu persoana iubita.Da-o incolo de America, nimic nu mai conteaza daca ii ai pe cei dragi langa tine si mai ales ca relatia voastra merge perfect, nu cred ca ar trebui sa pleci tongue.Eu as ramane cu iubita daca ar fi.

| Nirvana a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te duci in SUA. Nici nu stii ce porti o sa ti se deschida acolo. Sunt convinsa ca il iubesti, dar trebuie sa te gandesti ce mare oportunitate ti-a iesit in cale. Daca el te iubeste va fi fericit sa auda ca ti s-a oferit o sansa asa mare.

| Lov3m3islittle a răspuns:

Poi...el nu poate merge cu tine? daca da ia-l cu tine acolo daca nu Dumnezeu te pune la incercare. Urmeaza-ti visul.winking

| DeeGirl a răspuns:

Nu poti rata sansa de a pleca in America pentru un baiat. Si probabil vei mai gasi mii si sutehappy. Nothing lasts foreverbig grin.Asa ca du-te numai sta.Asta imi doresc si eulove struck.Crede'ma...As pleca.Si as lasa 100 de baieti inapoi nu unuhappyNu meritathinking Eu asa spun

| InFlaMeS explică:

)))stiti el intradevar.imi spune ca ma asteapta si ca vrea ca visul meu sa devina realitate,,pentru ca stie cit de mult imi dpresc, si fost cu mine la toate treptele acestui concurs,,, nu stiu daca voi rezista fara de el un an,, mi se pare prea.mult ...multumesc tuturor, cred, ca am sa plec, si daca ma iubeste, dar eu stiu ca ma iubeste ma va astepta...

| Deeany a răspuns:

Daca as fi in locul tau as pleca in America, acum faci ce vrei, dar sa ai grija sa nu iti para rau mai tarziu! bye:*

| raluca30_1175 a răspuns:

Mai bine mergi in SUA ca dupa ce te intorci poti sa fii cu prietenu dar nu ai intotdeauna ocazis sa mergi in sua pe grati