| Qwertyuop2389 a întrebat:

Vreau și eu sa inteleg ce se intampla...

De ce in ultima perioada ma simt ciudat, parca am o frica de a nu fi plictisit, nu prea mai am încredere in oameni, stau mereu pe gânduri când ies pe afara, ma simt cumva exclus, singur, mi se par toti falși, și ma întristează lucrurile astea.De ce oare?

Sa Menționez faptul ca am avut o relatie mai demult, și ca am suferit destul de mult, doar ca acum mi-a trecut, dar încă ma simt asa...

Ce sa fac ca sa mi treacă?

Inainte nu eram asa.

Funda!

4 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Încearcă sa fii mai optimist sa înțelegi oamenii din jurul tău și sa ii accepti asa cum sunt. Încearcă sa nu le mai filozofezi pre mult și găsește activități care sa te relaxeze și sa îți placa. Nu mai fii trist, în viata fiecăruia se întâmplă să aibă stări ca ale tale, dar momentele astea trec.

| Qwertyuop2389 explică (pentru Emma30555):

La mine se pare ca nu mai trec...

| Emma30555 a răspuns (pentru Qwertyuop2389):

Poti sa incerci sa vorbesti cu un psiholog. Incearca sa ai un stil de viata sanatos, alimentatie, somn, ia niste vitamine. Socializeaza cu oamenii chiar daca nu te simti in largul tau s ar putea sa te ajute cineva fara sa faca mare lucru. Nu te inchide in tine si straduieste te sa vezi ce e bun si frumos. Gaseste o activitate care iti face bine

| Anemona2020 a răspuns:

Am acelasi sentiment! Nici eu nu stiu cum sa rezolv treaba asta.