| amme a întrebat:

Sall! Acum 2 ani am cunoscut un baiat, am fost impreuna un an, apoi eu am facut o greseala, l-am mintit ca sunt acasa si de fapt eu eram la munte cu prietenele, am ales sa-l mint pentru ca altfel se supara pe mine daca plecam si nu ramaneam cu el, cu toate ca el a fost plecat de multe ori cu prietenii iar eu nu m-am suparat, el a aflat ca am fost la munte si ne-am despartit, de atunci a trecut un an, in tot acest timp noi am continuat sa vorbim, el imi vorbeste la fel ca atunci cand eram impreuna, spune ca sunt viata lui, ca ma iubeste, cand ne mai intalnim ne sarutam ca si cum am fi un cuplu normal, si eu il iubesc pe el enorm, dar nu pot sa-l inteleg, spune ca m-a iertat dar nu pot sa inteleg de ce nu suntem impreuna daca ne iubim, cand l-am intrebat pe el chestia asta s-a facut ca ploua, el vorbeste frumos cu mine, ca si cand am fi impreuna, ma suna, imi da mesaje dar are momente cand devine insuportabil, sunt zile in care nu ma baga in seama, nu-mi raspunde la telefon, si dupa cateva zile isi revine si ma suna din nou, si iar aceeasi poveste. Nu stiu ce sa mai fac, sa renunt la el imi e greu pentru ca il iubesc, eu am incercat de cateva ori sa-l uit dar atunci cand incepeam sa ma gandesc din ce in ce mai putin la el, aparea el si iar o luam de la capat sad stiu ca si el ma iubeste dar nu prea stie ce vrea. Spuneti-mi si mie ce sa mai fac, da-ti-mi un sfat, pentru ca nu mai stiu cum sa ma mai port cu el. crying Multumesc si sper ca nu v-am plictisit cu povestioara asta :*:*:*

4 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Alt baiat care nu stie ce vrea oh go on printr'o chestie asemanatoare am trecut si eu si inca mai trec. E dureroasa toata povestea asta pentru ca tu inca mai ti la el. Cand va mai intalniti si sunteti doar voi 2 si e intr'o dispozitie buna, spune'i sa te lamureasca si pe tine si sa-ti spuna ce vrea. Sa va hotarati... ori amici ori un cuplu. Eu cred ca tine la tine, dar e nehotarat. Si faza cu muntele thinking nu inteleg de ce l-a deranjat atat. In fond erai cu prietenele. Trebuie sa-ti petreci timp si cu ele, nu? Si el sta cu prietenii lui. Asta nu inseamna ca nu mai e timp pentru voi doi. Bafta :*

| StaceyG a răspuns:

Pai... eu cred ca ar trebui sa te intalnesti cu el intr-un loc in care puteti vorbi fara sa va intrerupa cineva. Iai pute zice:STOP ajunge vreau sa stiu ce se intampla cu noi, uneori nu imi raspuzi la apeluri si mesaje iar peste cateva zile imi zici ca ma iubesti, Bine am inteles am facut si eu o greseala dar asta nu inseamna ca tu trebuie sa te joci cu sentimentele mele, eu intca te iubesc si vreau sa stiu daca mai putem fi un cuplu.
Vezi ce iti raspunde.si daca zice ca nu vrea sa fiti un cuplu spune-i ca ai vre sa fiti doar prieteni fara saruturi si altceva.Chiar daca va fi greu pentru tine.
Sper sa te ajute sfatul meu.si daca mai vrei sa imi pui intrebari tr mesj?

| ronin33dan a răspuns:

Cu siguranta daca o sa-ti gasesti un alt prieten nu vei mai fi atat de pornita pe el.

| Gabitsza a răspuns:

Mai eu cred ca nici macar el numai stie ce vrea. spuneu si tu... ori ramanem impreuna sa fim un cuplu fericit ori numai ma cauta si lasa'ma sa te uit.si vezi ce alege. daca alege sa te lase.schimba'ti si tu nr de tel si renunta la el. daca nu succes in relatie.
Funda?batting eyelashes