| anonim_4396 a întrebat:

Sall, am 14 ani impliniti in ianuarie si am o problema. Daca aveti chef sa cititi, va multumesc.In octombrie m-am impretenit cu niste fosti colegi din clasele mici, si m-am simtit foarte bine ca am niste prieteni baieti.Ne-am inteles foarte bine, pana cand unul din ei a inceput sa zicem sa se comporte mai afectos cu mine, pe mine nu ma deranja pentru ca si inainte tot asa eram si de mici era o atractie intre noi. Iar colegi au vazut si au spun ca suntem impreuna si au inceput sa ma tachineze, iar eu spuneam ca nu este adevarat.Si intr-o zi stateam pe banca si eu l-am intrebat daca vrea sa fim impreuna ir el a spus ca putem incerca.In tot acest timp si prietenul lui care ma placea mai de mult a inceput sa fie si el mai atent si mai dragut cu mine, si zicea chesti ca el nu ar face ce face primul. Iar eu m-am blocat avand 2 baieti in jurul meu si mai ales ca tineam la amandoi. Dupa cateva zile mi-am dat seama ca am confundat prietenia cu dragostea cu primul baiat si am propus sa ne despartim.Si nu am ramas cu nici unul, si am ramas prieteni.Eram mai indepartati, si din intamplare mai stateam mai mult sa vb, insa asta o data la cateva saptamani. Dupa toate astea am inceput sa ma indragostesc de primul baiat de care m-am despartit, insa fara sa stiu ca el crede ca mi-am batut joc de el.Am incercat sa ma apropi si el d=a dat semne ca ma place, apoi a mai dat si alte semne cum ca nu ma place.De exemplu am stat noi si alti colegi si vb si el s-a dus cu niste colege sa vb si nici nu ma baga in seama, iar de multe ori prietenul lui, adica celalat baiat ii tot zicea sa ma i-a in brate si sa ma pupe. Iar pe drum spre casa el a zis ca nu ma iubeste ci ma place, adica ma simpatizeaza si ca nu o sa fim niciodata impreuna.Si m-a durut cumplit.Eu l-am intrebat daca el nu simtea acelasi lucru de ce mi-a dat semne ca ma place iar el a raspuns ca a vrut sa vada daca acum chiar il iubesc sau doar glumesc ca atunci. Dar eu nu am vrut sa-l ranesc sau sa-l fac sa sufere, dar am facut-o fara sa vrea si stiu ca am gresit. Apoi a doua zi si-a trimis niste colege sa-mi zica ca a glumit cu tot ce mi-a spun si ca vrea sa fim di nou impreuna.Si cand l-am vazut m-a intrebat daca chiar l-am crezut iar eu am spus ca da.Cand ne-am intalnit vroia sa ma sarute, dar eu ne avand primul sarut eram speriata si el stia asta. Dupa 2 zile de cand eram impreuna, si-a trimis din nou pe colegele lui sa imi zica ca nu vrea sa fie impreuna cu mine pentru ca mereu m-am tras cand vroia sa ma sarute, dar ca tine la mine.De fapt adevarul este ca a vrut sa iti bata joc de mine.Si cel mai rau am aflat ca a spun la toata lumea care ii iesia in cale, si ca a fost ideea prietenului lui.Sunt foarte trista si dezamagita, pentru ca nu ma asteptam niciodata ca el sa imi faca asa ceva, pentru ca eram prieteni si tinem unul la celalat.Si el era asa mai dragut cu mine si ma lua in brate si se juca cu mine in toteauna, dar cand i-am dat semn ca ma place si imi dadea si el semne era un pic schimbat, de fapt dupa ce ne-am despartit s-aschimbat mult, si incepea sa semene cu prietenul lui.Si imi erau amandoi prieteni si ei amandoi si-au batut joc de mine si mai si rad cand le povestesc la o persoana si nici nu le pasa de cum ma simt eu. Nu stiu exact ce sa fac am vb cu parinti si cu prieteni. Dar sa ii ignor sa nu vb cu ei, e ca si cum as fugi. Si nu stiu ce sa fac, mai ales ca eu il iubesc pe acel baiat si daca il vad sau ii simt mirosul incep sa fiu trista si sa plang, dar acasa chiar daca ma gandesc la el, nu incep sa plang. Ce propuneti sa fac, va rog ajutati-ma, si scuzati-ma ca textul este lung.:d

Răspuns Câştigător
| s3xy0girl20 a răspuns:

Stii ce faceam in locul tau? ii ziceam in fata:,,stii ceva? ai fost un mare nesimtit regret ca te-am cunoscut si nu mai vb cu tine never" asa si dupa aia pelcam sa vezi ca i-ar fi parut rau pentru ce a facut si s-ar fi invatat minte, nici acum nu-i tarziu s-i zici! O sa te simti mai bine daca ii spu iadevarul ca l-ai iubit, si ca si-a batut joc de tine
Sper ca te-am ajutat:*

7 răspunsuri:
| Forevăr a răspuns:

Este un pic lung dar.
Incearca sa comunici cu el.
Daca el nu vorbeste cu tine sau nu te baga inseamna fa si tu la fel sad.

| EnterSandman a răspuns:

Doamnee!,cat ai stat sa scrii asta? :O, ce sa ati zic, ramai cu ala care ati place cel mai tare laughing

| kathyangel a răspuns:

Da ce sa zic,nici macar nu mat ajutat,da nu-i nimic,si EnterSandman nu ai citit povestea mea numa inceputu poate,si nu stii despre ce ii vb, nu-i dupa mine care imi place mai mult, ca si-au batut joc de mine aman2

| kathyangel a răspuns:

Pai suntem de aceeasi varsta toti. laughing

| BoBo_5926 a răspuns:

Una dintre variante este sa gasesti un al 3lea baiat care sa ii linisteaca pe cocalari sau poti sa'i aranjezi diplomatic si posibil sa te imbarligi cu unu' din ei.Totusi pentru. a 2a varianta exista posibilitatea sa le strici prietenia(am patit si eu ceva de genu numai ca era doar o amica de conjunctura). Poti sa alegi una dintre variante sau sa nu dormi o noapte si sa te gandesti la ce poti sa faci.[Userul nu este responsabil pentru posibilele injurii DA IN JUDECATA PSIHICUL PERSOANEI FIZICE]

| DaDa_4797 a răspuns:

Unii baieti fac lucruri din astea daca te place.
dar baiatul e dificil.
cred ca ar trebui sa fii foarte serioasa cu el cand vorbesti.
ai putea sa vorbesti cu el fata in fata si sa ii spui ca vreti sa o luati de la 0 totul (nu neaparat ca iubiti dar ca prieteni de acolo nu o sa se poata abtine si tot te va placea din nou.deobicei asa sunt baietii astia)pentru ca nu merita sa va certati dintr.o prostie daca erati asa de buni prieteni.

| Didy94 a răspuns:

Al doilea baiat probabil s-a simtit prost ca l-ai ales pe primul, iar primul s-a simtit prost ca la un moment dat te-ai despartit de al doilea pentru ca il vroiai pe primul. Cam aiurea te-ai jucat cu el, dar inteleg ca probabil ai fost destul de confuza avand 2 baieti la care le place de tine. Desi s-au purtat foarte urat si imatur cu tine, ar trebui sa incerci sa vorbesti cu ei si sa lamuriti tot. Daca nu merge, adopta o atitudine mai nepasatoare si da-le pace ca nu are rost. Dar nu ai precizat, ei ce varsta au?