| CatalinLaurentiu02 a întrebat:

Sall. Am 17 ani.
Acum 1 an si ceva am avut prima mea prietena, de atunci nu mai am avut niciuna. Mi-e frica sa ma indragostesc pentru ca cam toate isi bat joc si dupa o sa sufar ca un. As vrea sa am si eu o prietena. sa o iubesc si ea sa ma iubeasca dar. mai rar aici ..in Bihor. Sunt mai calm, glumet si mai linistit, mai retras putin si caut o fata cuminte frumoasa si sa fie cat de cat inteligenta.
As vrea sa ma schimb, sa fac si eu ce fac fetele adica sa imi bat joc. de relatii si de toate. sa nu sufar. Intrebarea mea este : Oare o sa fie bine ce o fac? Argumentati-va raspunsul.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Si tot n-o sa scapi de suferinta.
Daca te indragostesti,suferi.
Daca iti bati joc, chiar crezi ca vei ramane senin si netulburat?
Bag seama ca esti o persoana sufletista si oferi mai mult decat ceri, de-asta pierzi mereu.
Fii mai prudent si mai retinut si-o sa-ti fie bine, invata sa taci si sa nu-ti mai dai sentimentele in vileag asa repede.
Si ramai cel care esti, esti perfect.
happy

3 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Deci ai nevoie de o schimbare...
1 Vestimantara- Schimba-ti stilul
2. Schimba-ti tunsoarea
3. Comportamentul- Fii mai perseverent, mai tupeist, baga-te in seama mai mult cu ele
4. Frecventeaza cluburile (In cluburi gasesti cele mai multe "bunaciuni") poate te lipesti de vreuna happy

| neutrino a răspuns:

Am inteles ca la tine, in Bihor, nu sunt fete inteligente pe masura dorintelor tale nobile, si ai dori sa-ti schimbi personalitatea, astfel incat sa te poti bucura si tu de placerile pe care ti le poate oferi acea categorie de fete care exista la tine in zona. Daca tu crezi ca aceasta este singura ta varianta spre succesul scontat, atunci o poti alege fara probleme, dar atentie, trebuie sa fii si capabil de acest lucru, si nu mai subestima inteligenta feminina.

| grab a răspuns:

Prietene, ce cauti tu se numeste femeie autista si oligofrenie cronica de secol 19.
te rog frumos adapteaza-te la oferta pietei si la veacul in care traiesti.