| biaaremarenevoiedeajutor a întrebat:

Sall, sunt o fata in clasa a saptea, am 13 ani, si imi place de un baiat din scoala, care e in a opta. Cand sunt in preajma lui, se holbeaza la mine, si cand ma uit inapoi, intoarce discret capul. Faza e ca, i-am scris un "hey" pe facebook si nu mi-a raspuns la mesaj, desi l-a vazut. Mi-a acceptat cererea dupa vreo luna dupa ce i-am trimis-o, si tot nu mi-a raspuns. Nu am vorbit niciodata cu el, dar imi pare tare simpatic. Si nu stiu ce sa fac ca sa imi dau seama daca e macar putin interesat. Ce ziceti?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu ti-a raspuns in nici un fel dupa toate semnalele date de tine se poate trage o singura concluzie si anume ca nu te place, nu simte nicio atractie fata de tine. In loc de acel hey sa-i lasi un alt mesaj, cum ar fi : Nu ai vrea/dori sa fim prieteni? Daca nici asa nu iti va raspunde vei avea raspunsul dorit, de netagaduit.

| SkyPilot a răspuns:

Daca se holbeaza si isi intoarce capul cand il privesti, probabil ca te place. Baiatul este foarte timid, ii e frica de tine happy Priveste-l in ochi si zambeste-i. Saluta-l. Cred ca va trebui sa te duci tu la el sa vorbiti happy

| Burlacu006 a răspuns:

Sincer esti abia clasa a 7a, timp de relatii ai toata viata.Parerea mea e sa pui burta pe carte dar hai ca iti dau un sfat. Dupa cate ai zis tu, baiatu ala da semne ca ii place de tine si daca nu ti-a raspuns pe facebook asta nu inseamna ca nu te place, poate vrea sa te puna putin cu labele pe bot. Sfatul meu e sa te bagi cu el in seama cand esti la scoala.