| ovydyu1992 a întrebat:

am cunoscut o fata pe un joc online... am fost impreuna aproape 9 luni, dar in acest timp nu ne-am vazut... m-am despartit de ea, desi tin enorm la ea... ma regasesc in sufletul ei. ea isi doreste sa ma intorc la ea, dar sufar extrem de mult stiind ca suntem la mare distanta unul de celalalt, dar tin enorm la ea... nu stiu ce sa fac... va rog ajutati-ma, si fara comentarii rautacioase va rog...

Răspuns Câştigător
| gingergirl1 a răspuns:

Aww! Am trecut prin ceva "asemanator"! Am cunoscut acum ceva timp un baiat pe un joc,si eu una chiar am inceput sa tin la el,adica nu stiu,mereu ma ajuta, imi dadea sfaturi(atunci eram intr-o perioada mai grea...) si ne intelegeam foarte bine! Daca i se intampla ceva eram prima care afla si vorbeam in fiecare zi! Acum nu stiu daca simtea la fel dar tin minte odata ca ii zisesem de un baiat de care imi placea la vremea aceea si am vazut ca s-a cam ofticat s-au suparat ca sa spun asa laughing Cam pana prin mai am mai vorbit cu el, pentru ca na'el pleca in cantonamente vara, eu cu ale mele, cred ca nu am amblat vara asta cat nu am umblat.toata viata mea laughing Era si diferenta de distanta,Da la Bucuresti,respectiv la Iasi, e o distanta totusi laughing
Eu una cred ca (virgulaaa)chestiile aste nu merg
Bon! Sa revenim la ale tale laughing Bun! Tu ti la ea, ea la tine! Daca tu crezi ca distanta asta nu e o problema eu zic ca merita! Si sa merite pe cine astepti! Gandeste-te, tu sa zicem astepti 1, 2 ani, si pe urma se desparte de tine, ce faci? Ti-ai pierdut timpul pe ceva online! eu te sfatuiesc sa te bazezi pe ceva "real"happy

4 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pana acuma vad ca ai 3 raspunsuri foarte bune.
Cam asta pot sa zic si eu, nu prea ai multe de facut, daca aveti pana in 15 ani nu prea poti sa te duci la ea sigur, asa ca... ar fi bine sa lasi sperantele si visele oarbe.
Primul raspuns de la cristian este foarte matur, tiai format o imagine a unei persoane care e foarte probabil sa fie diferita in realitate mai mult sau mai putin. Relatiile astea online nu tin, crede-ma si mai mult suferi.

| CristianGrigor1986 a răspuns:

Sfatul meu sincer e sa cauti consiliere profesionala! Vorbesc din perspectiva unuia care a avut o problema similara in trecut si acum se intampla sa fiu student anul doi la psiho.In primul rand, modul tau de exprimare dovedeste imaturitate emotionala.In al doilea rand, faptul ca nu v-ati intalnit afk e un factor extrem de important.Tu nu esti indragostit de ea, ci de imaginea pe care ti-ai creat-o in mintea ta despre ea.Interactiunea directa este cu totul altceva decat fb, skype sau telefon.Gaseste-ti intai echilibrul interior si apoi incepe o relatie adevarata.Nu ar strica nici sa mai lasi jocurile la o parte.Stiu ca imi cap bat capul degeaba, dar nu a stricat sa incerc.

| ovydyu1992 explică (pentru CristianGrigor1986):

Poate ca aveti dreptate, totusi e o dragoste oarba... Si cu jocurile o iau foarte usor.Adica nici nu prea am timp de ele, cam juma' de ora sau o ora pe zi.Am o viata sociala, dar cand am cunoscut-o pe ea eram in o "pauza" ca sa zic asa... La inceput nu am luat-o in serios, dar apoi am prins drag de ea si, na,,,

| dina001 a răspuns:

Daca e in Romania du-te la ea macar odata ca sa o cunosti asta nu e relatie pe bune