| sheamus12 a întrebat:

Sall TPU,
AM o intrebare
de ce nu pot sa apelez pe cineva din Bulgaria?
nu am roaming dar am credit in euro pe cartela
mentionez ca cel apelat nu are nici roaming si nici credit
sun si cu numarul normal si cu prefixul bulgariei si nu merge.
am sunat pe un telefon a unui prieten care avea roaming dar la fel face apel si cateva secunde nu se aude nimic si apoi se inchide.cel cu roaming ma poate suna.
astept raspuns urgent

Răspuns Câştigător
| simpluone a răspuns:

Daca el are cartela de Romania si nu are roming-ul activat sau credit pe cartela nu o sa mearga.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel pe care vrei sa-l suni are numar de Romania? Daca da, este posibil sa nu aiba credit (si el plateste). Cum nu are nici roaming, asta cred ca este problema. Daca e numar romanesc, nu pui prefixul Bulgariei ci al Romaniei.
Daca in schimb este numar bulgaresc, pui prefixul lor, insa nu stiu care ar putea fi cauza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat un SMS? Il primeste? Te costa 15 eurocenti.

| sheamus12 explică:

Multumesc pentru raspunsuri la asta ma gandeam si eu. chestia cu sms nu am incercat-o

| sheamus12 explică:

As fi vrut sa dau 2 funde