| Tudor_Ionel_R._2000 a întrebat:

Am și eu o întrebare, dacă nu te masturbezi se poate întâmpla ceva rău?
Nu am mai făcut asta de o lună și mă simt destul de bine, plus că mi s-a scârbit de tot ce ține legat de pornografie.

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu se poate intampla nimic rau, din contra vei avea parte de multe beneficii.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu. Dar nici nu câștigi la loto din cauza asta.

| doctorandus a răspuns:

Parerea mea este ca ai niste probleme psihice, mergi la medic.

| Emilian65 a răspuns:

Felicitari, ca te-ai lasat de masturbare.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Da, desigur, o sa ai mai multe beneficii:
1. Nu o sa te mai doara cotul, ca nu o sa dai de perete cu el in baia stramta.
2. O sa ai mai multa substanta in creier, ca sperma care se absoarbe se urca la el.
3. O sa aflii cum este sa fii tanar si nelinistit. (stresat si nervos)
4. O sa ai mai mult timp de invatat.
5. O sa ai vise umede.
6. O sa-ti dezvolti abilitatile de a desena harti. Ma refer la cele pe care le vei face noaptea in pat.
7. O sa te poti lauda ca faci parte din procentul de 6% de baieti care nu se masturbeaza.
8. Nu o sa-ti creasca par in palma.
9. Vei avea mai multa putere, ca se adauga cea scursa prin sperma.

Si ultima, singura concluzie care este adevarata (dar din pacate nu e beneficiu):
Vei merge la medic de doua ori de mai multe ori, dacat daca te-ai masturba.

| HazelEyes77 a răspuns:

Bravo tie ca ai renuntat sa te mai masturbezi sau incerci s o faci cat mai rar posibil. Nu ti se poate intampla nimic rau dimpotriva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In câteva luni bune, după caz o să-ți vină a fu73... cam atât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma abtin de mai multe luni. Am stat si un an fara dar din anumite motive am cedat.
Nu are ce sa se intample rau, din contra. Te simti mai bine in pielea ta si ai mai multa siguranta de sine plus ca devii si mai atragator in felul asta

| gabriielaaa a răspuns:

Nu-ti fa griji nu esti singuru ce nu-i place sa faca asta si e normal sa fie cad doresti si cum doresti deci fa-ti ce-ti place ce nu nu inseamna ca esti anormal.