| Rondi a întrebat:

Sall, TPU!
Astăzi vreau să mă masturbez pentru prima oară, și vreau să știu dacă o să doară, și unde ar trebui să o fac, și ce să folosesc pentru alunecare (nu am lubrifiant); (sunt băiat și am 13 ani și jumătate)
Răspundeți repede (la 1 fără 15 trebuie să merg la școală) și serios, vă rog, chiar vreau să o fac! Mulțumesc din suflet pentru răspunsuri!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Masturbarea chiar si prima, de obicei nu este nici dureroasa si/sau nici cu senzatii de disconfort. Te poti masturba in camera ta, sau in baie/WC, ori in orice alt loc unde esti sigur ca nu va da nimeni peste tine, pentru a nu te intrerupa din activitate/actiune. Lubrifiantul ce mai ieftin, bun si aflat la indemana lubrifiant este ''scuipiciul'' adica saliva existenta in cantitati nelimitate in gura ta. O folosesti in cazul in care simti ca preputiul (pielea mobila) nu alunca usor inainte si inapoi peste gland (capul penisului). Spor la masturbare. Succes!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-ai scos cuculetul din sticla de lapte, pana la urma?

Incearca de data asta prin gaura de la usa...cine stie, poate nu se mai face vid sa ramana cuculetul prins inauntru!

| mihai69 a răspuns:

Nu doare. Bine, acum dacă vrei musai...
La baie sau la tine n cameră. În orice caz, cu ușa încuiată.
Ulei de masaj, cremă de mâini, scuipat, apă cu săpun (nerecomandat pentru un timp lung).

| Emilian65 a răspuns:

Mergi la scoala si uita de masturbare!

| minrest a răspuns:

E a doua oara. Prima oara ai violat borcanul. Eu zic sa procedezi prin ''incercare si eroare'', ai sanse reale la Darwin Award.

| mentholinks a răspuns:

Cu placere.

| aumih16 a răspuns:

Nu te doare! stai linistit! si oricum gandeste-te ca e ca o fata! cu care vei face sex dragoste! apropo de asta! vezi sa nu ramai fara sperma! ca nu vei mai putea face copii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stimata DonnaAlba daca nu doriti sa ajutati comunitatea TPU de ce raspundeti in batjocora? Ce doriti dumneavoastra sa demonstrati? Ce inteligenta iesita din tipar aveti? Stati linistita vedeti-va de viata si luati-va pastilele va recomand. Multumesc

E normal sa te masturbezi, toti am facut-o, o facem si o sa o facem atata timp cat simtim nevoia stai linistit nu doare.

| Dumitru_Doru_1953 a răspuns:

Unul dintre cei mai buni lubrefianti este albusul de ou.
Ca tehnica, ori misti pielea de pe puta in sus si in jos ori, alternativ, o freci la gat decalotata bine (cu pielea trasa in spate).
Important este sa nu ai nici un moment vreun sentiment de vinovatie, toti care simt nevoia o fac.

| bianca10mai a răspuns:

Ca sa te masturbezi corespunzator trebuie sa te duci la baie ca acolo se afla minunatia minunatiilor si pentru ati fi mai usor sa iti alunece mana foloseste vaselina