| anonim_4396 a întrebat:

big hug am și eu o problemastraight face la început eram prieteni foarte buni [ca frații, doar ca uneori ne mai spuneam "Te iubesc" și chestii d genu` dar nu am vrut sa fim împreună pentru ca țineam fff mult la prietenia noastră] apoy ne.am certat dintr. o prostie [el zicea ca e vina mea] ma rog, am încercat sa ma împac cu el dar nu a vrut dar tot el a venit l mine [după o luna] am tot vorbit prin sms. uri și cand el a venit în București ne.am întâlnit si ne.am sărutatlove struck totul a fost ok pana cand am făcut o lunastraight face în ziua aia el a făcut o "gluma" gen "nu mai vreau sa fiu cu tine" motiv:a zis ca vroia sa faca mișto de una cu 2 ani mai mica decat elstraight face cand a început sa. și ceara scuze si restul` i.am spus ca nu mai vreau și el zicea ca ma iubește și chestii de genu` i.am zis ca trebuia sa se gândească la asta înainte, ma rog... după 3 zile in care am mai vb ne.am împăcat[pentru ca tin foarte mult la el] dar el începuse sa nu ma mai alinte, găsea tot felul` d scuze jalnice sa nu ne vdm si nu mai raspundea la telefon sau cand o făcea găsea repede motiv sa-mi închidă rolling eyes ieri, l.am sunat d 2 ori și nu mi. a răspuns și cand l.am mai sunat peste vreo 2 ore avea telu` închisstraight face seara, i.am dat sms si i-am scris ca ar fi mai bine pentru un timp sa ne desp si nici atunci nu mi. a răspuns.azi e ziua lui d nume și i-am dat sms cu "la multi ani" mia rasp și mia mulțumit etc. si cand a venit momentu` si l-am întrebat daca a văzut sms. u a zis ca da si l.am întrebat daca are ceva d zis si a spus " daca tu crezi ca asa e mai bine asta ehappy" am rămas socatastraight face ma așteptam la un "dc?" macar dar nimicstraight face

credeți ca e bine cum a reacționat?straight face
dau funda l cel mai bun rasp. si la restul` vot>big grin

Răspuns Câştigător
| Brunetadulce a răspuns:

Buna! El chiar nu a facut bine:O adica a vazut ca nu esti proasta si nu te poate fraierii sh a intors pagina.TU ai facut bine ca ai pus punct.Adik e clar ca nu mai avea ''chef de tine'' si te evita. Poate ca el vroia sa o tina asa pana cand te saturai sa il mai suni sh integeleai ca numai sunteti impr...Capu` sus! Sunt baieti o gramada:o mai multi decat crezi te asigurlaughing Sh mult mai buni decat elwinking
Bafta:*

14 răspunsuri:
| MescaMascalina a răspuns:

Tu ai reactionat bine, ti-ai facut "datoria", ca sa zicem asa. Il iubesti iar asta se vede. Dar am impresia ca i-ai ramas in suflet ca "sora", prietena foarte buna si d-aia isi permite sa faca asa. Probabil s-a gandit bine, vrea sa fiti doar prieteni si nu stie cum sa iti spuna. Incearca sa nu il mai cauti, sa nu ii mai dai niciun semn. Asteapta sa vezi daca te baga el in seama si sub ce pretext. Asa vei vedea in ce plan (amoros sau amical) poti incadra relatia voastra. :*

| 4l3x a răspuns:

Da ai reactionat bine, parerea mea, el isi cam batea joc de tine si mai ales ca ca nu ti'a raspuns la mesajele acelea iar la asta cu la multi ani ti'a rasp arata lasitatea lui si faptul ca in loc sa te intrebe dc sa va despartiti sau sa insiste sa va impacati, sa-ti ceara scuze a ales sa iti spuna ca daca asa vrei inseamna ca nu prea tinea la tine si ca nu a pus suflet in relatia dintre voi :d sper ca te'am ajutat, afta big grin happy

| aleSsialeXxia a răspuns:

Pai din cate mi-ai povestit,el a inceput sa-si piarda interesul pentru tine,nu il mai interesa de tine,si probabil de aia nu o avut nici o reactie,poate nu mai simtea ceva special pentru tine,crede-ma ca si am patit ceva asemanator, si el a povestit prietenului tot iar prietenul lui mi-a spus ca nu mai simtea nimic si de aia nu o reactionat, asa poate sa fie si in cazul tau...desi pe tine poate te-a durut ca nu a reactionat,dar el ti-a aratat ce simte pentru tine, daca tinea la tine facea tot posibilul sa va impacati si sa iti fie tie bine, sa nu va mai certati etc... sper ca am putut sa te ajut:*>big grin

| Zoey4 a răspuns:

"owidel" eu cu ce am gresit ca m.am desp d el?straight face
nu e normal sa ma satur sa vad ca se poarta asa si eu sa tin foarte mult l el?

| Gabitzaa a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vb cu el fata-n-fata sh atunci o sa lamuresti totthinking:Opoate ca era suparatthinking patise ceva nu stiu... oricum pacatsad ca va despartit(o perioadasad)va statea bine imprwinking

| owidel a răspuns:

Da... ai meritat.o

| toxykk a răspuns:

Oare te-ai gandit ca acel om deja s-a pictisit de tine? sau a gasit pe alta dupa care alearga? tu esti rezerva acum ii e bine fara tine si de asta face asa peste ceva timp te va cauta cu texte "stiu ca am gresit imi pare rau nu se va mai intampla ". sa ii dai cu ignore nu merita atentie

| toxykk a răspuns:

Tu sti mai departe ce ai de facut! mult succes!

| Zoey4 a răspuns (pentru toxykk):

Mersi:*

| toxykk a răspuns:

Npc a fost parerea mea mult succes in vaiata ta

| Zoey4 a răspuns (pentru toxykk):

Tnxblushing la fellove struck

| toxykk a răspuns:

Buna buna! Sunt curios cum a ramas povestea ta.

| Zoey4 a răspuns (pentru toxykk):

Hey>big grin

| Zoey4 a răspuns (pentru Zoey4):

Pai cum sa rămână.vbm in fiecare seara pana târziubig grin eu normal k regret k ne.am desp.si ieri l.am întrebat daca vrea sa ne împacăm [ca am auzit k ink tine l mine, de la cel mai bun prieten al lui] si mi-a zis ca nu acumstraight face si am vrut sa.l intreb "atunci cand?" dar am fost prea distrusa de rasp lui si i-am inchisstraight face trebuie sa ma sune putin mai trzday dreaming sperpuppy dog eyes da.mi id.u tau si vbm mai multehappy:*